Home / MotoGP / OFICJALNIE: Francesco Bagnaia zawodnikiem Ducati przynajmniej do 2026 roku!

OFICJALNIE: Francesco Bagnaia zawodnikiem Ducati przynajmniej do 2026 roku!

Ducati Corse i Francesco Bagnaia przedłużyli swoją współpracę, podpisując nową umowę kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata MotoGP 2024. Dwukrotny mistrz świata MotoGP pozostaje z producentem z Borgo Panigale na sezony 2025 i 2026.

Luigi Dall’Igna – Dyrektor Generalny Ducati Corse „Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że mamy Bagnaię z nami ponownie na sezony 2025 i 2026. Razem napisaliśmy ważną stronę historii motocyklowej grand prix: Pecco był pierwszym włoskim zawodnikiem, który wygrał tytuł mistrza świata w MotoGP na włoskim motocyklu, naszym Desmosedici. Razem zdobyliśmy tytuł mistrza świata zawodników, którego brakowało nam przez 15 lat, i zrobiliśmy to ponownie w zeszłym roku. Jest dwukrotnym mistrzem świata i udowodnił niejednokrotnie, że naprawdę zasługuje na #1 na owiewce swojego motocykla. Oprócz tych wyników Bagnaia nadal demonstruje, że jest w doskonałej harmonii ze swoim motocyklem i zespołem. Z tych wszystkich powodów była dla nas naturalna chęć kontynuowania współpracy z nim. Dlatego z niecierpliwością czekamy na ten nowy rozdział razem, mając nadzieję, że osiągniemy kolejne ważne wyniki.”

Urodzony w Turynie w 1997 roku i zamieszkały w Pesaro, Bagnaia dołączył do Ducati wiążąc się umową z zespołem Pramac Racing w 2019 roku. Dzięki przedłużeniu swojej obecnej umowy, umocni swoje miejsce w historii producenta z Borgo Panigale, stając się drugim zawodnikiem związanym z Ducati przez łączny okres ośmiu lat.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Francesco Bagnaia „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować ściganie się z zespołem moich marzeń! Noszenie tych barw to dla mnie zaszczyt. To fantastyczne i źródło dumy. Razem z Ducati, moim zespołem i wszystkimi chłopakami z Ducati Corse osiągnęliśmy niesamowite rzeczy. W tych kolejnych trzech latach (wliczając 2024) będziemy kontynuować nasze wysiłki, aby osiągnąć jak największy sukces. Jestem rozradowany i gotowy, aby ruszyć na tor w Katarze na pierwszy wyścig w tym roku.”

Claudio Domenicali – CEO Ducati Motor Holding „Pecco to naprawdę idealny zawodnik dla Ducati. Reprezentuje nasze wartości w najlepszy możliwy sposób: styl, elegancję i wydajność. Nie tylko jest szybki, zdeterminowany i wytrwały na torze, ale wyróżnia się także elegancją i kulturą poza torami. Jestem bardzo zadowolony z tego odnowienia, które jestem pewien, że fani Ducaati z całego świata przyjmą z entuzjazmem.”

Źródło: Ducati, mcnews.com.au

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Bagnaia dobrze zrobił, podpisując przedłużenie umowy z Ducati na 2 lata?

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze: 1

  1. Hehe. Wyróżnia się faktycznie elegancja i kulturą poza torem. Szczególnie jak bardzo elegancko o z kulturą zaparkował w rowie po pijaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 2,008 sek