Home / MotoGP / Gresini Ducati z pierwszą prezentacją w nowym sezonie! (+wideo)

Gresini Ducati z pierwszą prezentacją w nowym sezonie! (+wideo)

Zespół Gresini Racing jako pierwszy zaprezentował tegoroczne malowanie motocykla, oraz swoich zawodników. Włoski doświadczony zespół w tym sezonie będzie już startował jako ekipa satelicka, po siedmiu latach współpracy i prowadzenia fabrycznej stajni Aprilii. Ekipa przesiadła się na Ducati. Zapis z prezentacji można obejrzeć poniżej.

Gresini zadebiutowało w królewskiej klasie na pełną skalę w 2002 roku (wcześniej było obecne w wyścigach od 1998 roku), powracając do swojego statusu zespołu prywatnego. Poprzedni sezon był dla tej stajni dramatyczny, bowiem zmarł szef i założyciel, Fausto Gresini. Kierownictwo przejęła żona Fausto, Nadia Padovani.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zespół będzie wystawiał dla motocykle Ducati GP21 (a więc z ubiegłego sezonu), a startować nimi będą dwukrotny zdobywca podium z 2021 roku – Enea Bastianini, oraz debiutant w stawce, Fabio di Giannantonio.

W sobotni poranek na prezentacji zespołu pokazano malowanie motocykli, które zaprojektował współpracujący często z Valentino Rossim przy wzorach jego kasków Aldo Drudi.

Na prezentacji obecny był szef Ducati w MotoGP, Gigi dall’Igna, który zapewnił o fabrycznym wsparciu dla zespołu Gresini. Będzie to jeden z aż czterech zespołów w stawce MotoGP, który wykorzystywać będzie motocykle tej marki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Nie takie złe.
    Przynajmniej będzie ich jak odróżnić od reszty ekip.

  2. Fajne malowanie. Przypomina mi bardzo Hyundaia Z WRC. A sam odcień niebieskiego kojarzy się również z samochodami pomalowanymi w barwy firmy Gulf

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,363 sek