Home / MotoGP / Hector Barbera i Hiroshi Aoyama o testach w Jerez

Hector Barbera i Hiroshi Aoyama o testach w Jerez

Zawodnicy Avintia Blusens  Hiroshi Aoyama i Hector Barbera odbyli ostatnie przed przerwą zimową, trzydniowe test na torze w Jerez. Odbyły się one w zeszłym tygodniu. Niestety z powodu pogody kierowcy mogli wykorzystać do pracy tylko dwa dni.

Czasy Aoyamy i Barbery  w porównaniu do tych z kwalifikacji i wyścigu MotoGP w Jerez są nieznacznie wolniejsze od najlepszych. Ale należy zauważyć, że warunki atmosferyczne podczas GP różniły się od tych podczas testów.

Barbera  na swoim FTR- Kawasaki  w końcowej części testów użył podwozia Immotec, z którym Ivan Silva eksperymentował w kilku pierwszych rundach tego sezonu.

Aoyama miał wypróbować to samo podwozie  ostatniego dnia testów, niestety pogoda pokrzyżowała plany zespołu.

Claudio Corti testował dla zespołu Blusens Avintia części z włókna węglowego i aluminiowej ramy podczas testów w Walencji w minionym miesiącu.

„Pierwszego dnia zrobiliśmy wiele okrążeń, żeby znaleźć dobre ustawienia, które odpowiadają mojemu stylowi jazdy” – powiedział Hiroshi Aoyama.

„Potrzebna jest duża cierpliwość, to jest bardzo ważne. Wczoraj po dniu ciężkiej pracy udało nam się jeździć w sposób bardziej ciągły.”

„Prawda jest taka, że jesteśmy bardzo zadowoleni z testów pod względem technicznym jak i pracy zespołu.” 

Dzięki słonecznej pogodzie z ulga mógł testować Hector Barbera, co niestety nie było możliwe w Walencji.

„To były bardzo ważne dni. W Walencji ledwo udało się jeździć, tutaj natomiast tor pozostał całkowicie suchy przed dwa dni. Skorzystaliśmy z tego w pełni.” – powiedział Barbera

„Szkoda, że dziś pada i nie możemy dokończyć testów.”

„Pierwszego dnia pracowaliśmy nad ustawieniami co zaowocowało poprawą czasów mimo problemów z przodem motocykla.Dzisiaj chcieliśmy wypróbować  inne podwozie, ale deszcz stanął nam na drodze. Cieszę się bardzo, bo zespół i technicy dogadują się bardzo dobrze, co jest bardzo ważne.”

„Teraz udajemy się na przerwę, czekają nas święta. Później kontynuujemy pracę, dzięki czemu będziemy mogli być w pełni przygotowani do sezonu.”

Obaj zawodnicy swoje najlepsze czasy uzyskali podczas drugiego dnia  testów. 1.42,507s to czas Hectora Barbery. Hiroshi Aoyama był troszkę szybszy – wykręcając czas jednego okrażenia w 1’41.957s

Kierowcy dzielili obiekt z Ducati MotoGP Team oraz kilkoma zespołami World Superbike. Zawodnik Ducati Nicky Hayden uzyskał czas najlepszy czas  testów – 1.40.090s 

AUTOR: Redakcja

komentarzy 5

  1. Jarez? Gdzie to jest?

  2. Oczywiście w Jerez ;)

  3. Momo bodajże w Hiszpani ale pewien nie jestem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,455 sek