Home / MotoGP / Johann Zarco śrubuje rekord. Konkurencja daleko w tyle

Johann Zarco śrubuje rekord. Konkurencja daleko w tyle

Johann Zarco bez wątpienia należy aktualnie do ścisłej czołówki MotoGP, zajmując w klasyfikacji generalnej czwarte miejsce. Zawodnik Pramac Ducati radzi sobie w tym roku świetnie, czterokrotnie stając na podium. Tyle tylko, że wciąż brakuje mu zwycięstwa.

Jest to już siódmy rok Francuza w MotoGP. W każdym z nich – z wyjątkiem roku 2019, gdy zupełnie nie poradził sobie na motocyklu KTM – przynajmniej raz stawał na podium. W sumie udało mu się tego dokonać aż 19 razy i jest to absolutny rekord jeśli chodzi o wyniki w królewskiej kategorii od czasu powołania mistrzostw świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Drugi na tej liście Colin Edwards jeździł w MotoGP jeszcze dłużej, jednak podium zdobył „tylko” 12 razy. Oto jak prezentuje się czołówka jeśli chodzi o miejsca na podium bez ani jednego zwycięstwa, w klasie 500ccm/MotoGP.

Obecnie tylko jeden czynny zawodnik MotoGP znajduje się na tej liście poza Zarco – jest to Pol Espargaro, jednak zawodnik GasGasa pauzuje w wyniku kontuzji i na ten moment nic nie wskazuje, aby był w stanie „wypisać się” z listy wygrywając wyścig. Szanse na to cały czas ma Zarco.

Najwięcej miejsc na podium bez zwycięstwa:
1. Johann Zarco, 19
2. Colin Edwards, 12
3. Graeme Crosby, 10
4. Bob Brown, Raymond Roche, Ron Haslam, Peter Williams, 9
5. Paddy Driver, Pol Espargaro, 8
6. Carlo Bandirola, Niall Mackenzie, Steve Baker, 7

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Johann Zarco wygra wyścig w sezonie 2023?

View Results

Loading ... Loading ...

komentarze 2

  1. Crosby był nawet wicemistrzem świata w 1982. Jeździł w pięcsetkach tylko 3 lata.

  2. Szkoda, że Zarco tak bardzo się boi atakować Peco, ale trudno mu się dziwić. Swoje lata ma i nie tak łatwo byłoby mu zmienić zespół jak np. Martinowi, czy Bezzecchiemu. Szkoda, że jeszcze nie ma zwycięstwa, bo gorsi od niego stawali na najwyższym stopniu podium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 2,791 sek