Home / MotoGP / Jonas Folger za Pola Espargaro w GP Ameryk!

Jonas Folger za Pola Espargaro w GP Ameryk!

Zespół Tech3 nie zapomniał o Jonasie Folgerze po jego debiutanckim, ale przerwanym z powodu choroby sezonie 2017. Zdobywca 2. miejsca w domowym GP Niemiec wystartuje w ekipie GasGasa (a więc właśnie Tech3) w zastępstwie za kontuzjowanego Pola Espargaro podczas GP Ameryk. Będzie to pierwszy start w MotoGP dla Folgera od 2017 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Folger od tamtego czasu próbował swoich sił w różnych seriach – niemieckim IDM, w WSBK, miał też cztery starty w Moto2. Obecnie związał się z KTM i został testerem tej marki, obok Daniego Pedrosy i Miki Kallio (który powoli przestaje brać czynny udział w testach na motocyklu). Sięgnięcie po Folgera było naturalnym rozwiązaniem. Dla Daniego Pedrosy przewidziany jest już bowiem start z dziką kartą w Hiszpanii.

Jonas Folger powiedział: „Przede wszystkim mam nadzieję, że Pol powraca do zdrowia jak najszybciej i ma przy sobie właściwe osoby. Z mojej strony nie mogę się doczekać powrotu do wyścigów i spotkania wszystkich chłopaków z mojego starego zespołu w Teksasie! Mam nadzieję, że będziemy w stanie wykonać dobrą pracę i wiem, że będzie to dla mnie duże wyzwanie, ponieważ moje testy dopiero się rozpoczęły. Jednakże, będzie to wspaniała okazja, aby nabrać szybkości i dowiedzieć się więcej o motocyklu. Jestem wdzięczny i teraz patrzę w stronę Teksasu.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 1,982 sek