Home / MotoGP / Koniec z wyścigami w sobotę

Koniec z wyścigami w sobotę

Valentino Rossi

Od przyszłego sezonu wyścigi Motocyklowych Mistrzostw Świata będą odbywały się w Assen nie w sobotę, a w niedzielę. Zerwanie z ponad 60-letnią tradycją podyktowane jest czysto ekonomicznymi względami. Organizatorzy liczą na jeszcze większą frekwencję podczas Dutch TT 2016.

Od początku istnienia mistrzostw, a zarazem obecności toru Assen w kalendarzu, holenderskie wyścigi zawsze odbywały się w sobotę. Przez lata obiekt zmieniał się, z kalendarza wypadały kolejne historyczne rundy, ale nie Dutch TT. I nigdy nie zdecydowano się na zmianę formatu Grand Prix. Stanie się tak dopiero w kolejnym sezonie, kiedy – tradycyjnie już – treningi odbywać się będą w piątek, kwalifikacje zobaczymy w sobotę, a wyścigi w niedzielę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Poprzez tę zmianę, organizatorzy chcą przyciągnąć na TT Assen Circuit jeszcze więcej kibiców. Tegoroczne wyścigi oglądało na torze aż 97 tysięcy kibiców. Włodarze obiektu liczą, że przeniesienie zmagań na niedzielę zwiększy frekwencję – w trakcie całego weekendu – o jakieś 10-15 procent.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Komentarze: 1

  1. Zmniejszy to też prestiż wyjątkowej rundy w kalendarzu, o jakieś 20-25%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,316 sek