Home / MotoGP / Kontuzja Mira po upadku na Red Bull Ringu!

Kontuzja Mira po upadku na Red Bull Ringu!

Joan Mir doznał pęknięcia jednej z kości prawej kostki kiedy zaliczył upadek na 1. okrążeniu niedzielnego GP Austrii. Zawodnik Suzuki po starcie awansował o dwa miejsca, ale dojechał zaledwie do 4. zakrętu Red Bull Ringu, gdzie miał high-side.

Pierwsze badania wykazały pęknięcie jednej z kości, ale co gorsza, pojawiły się odłamki kości skokowej. Póki co zawodnik czeka na kolejne badania, po których będzie wiadomo czy czeka go przerwa i jak długa. Kolejna runda MotoGP odbędzie się w Misano w dniach 2-4 września, a więc za niespełna 2 tygodnie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Joan Mir jest przymierzany do Repsol Hondy, w miejsce Pola Espargaro w 2023 roku. Wiemy już na pewno, że Hiszpan opuści zespół Hondy, a Mir, z uwagi na odejście Suzuki, musi szukać innej ekipy. Jednak ostatnia fatalna seria nieukończonych wyścigów stawia go w gorszym położeniu negocjacyjnym. Były mistrz świata jest dopiero 12. w klasyfikacji, aż cztery pozycje niżej niż partner z Suzuki, Alex Rins, który podpisał już kontrakt na starcy w satelickiej LCR Hondzie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,167 sek