Home / MotoGP / Kuwejt buduje kompleks torów wyścigowych. Celem F1 lub MotoGP?

Kuwejt buduje kompleks torów wyścigowych. Celem F1 lub MotoGP?

Kuwejt

Już wkrótce Kuwejt będzie miał nie jeden, a aż siedem torów wyścigowych. Światowej klasy kompleks Motor Town będzie mógł ugościć w przyszłości wyścigi Formuły 1 lub MotoGP. Motor Town powstanie w Orafjan, na południe od miasta Kuwait City.

W pierwszej fazie powstanie główny tor wyścigowy, zabudowania alei serwisowej i centrum prasowe. W kolejnym etapie prac wybudowany zostanie hotel i centrum handlowe. Tor ma być przygotowany tak, by otrzymać licencję FIA Grade One, umożliwiającą rozgrywanie wyścigów Formuły 1.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Cały kompleks powstaje według projektu Hermana Tilke, który w ostatnich latach firmuje swoim nazwiskiem większość dużych obiektów (co nie podoba się wielu fanom, krytykującym tzw. „tilkodromy” za uniemożliwiające wyprzedzanie i nieciekawy układ zakrętów). Kontrakt na budowę opiewa na 162 mln dolarów.

Kuwejt będzie więc kolejnym bliskowschodnim państwem z nowoczesnym torem wyścigowym. Takie obiekty umiejscowione już są w Bahrajnie, Abu Zabi, Dubaju i Katarze. Uliczny wyścig Formuły 1 rozegrano w tym roku w Azerbejdżanie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Kuwait News Agency

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. Kuwejt stać na budowę to niech robi…

  2. Fajnie będzie jeśli ewentualne wyścigi w Kuwejcie będą jak dodatkowa runda. Nie chciałabym aby tor ten wszedł do kalendarza Grand Prix „za” jakiś inny tor. Marzę aby wyścigów MotoGP było więcej niż jest do tej pory. Wiadomo przecież że Kuwejt ma tyle kasy iż na pewno finansowo „wygryzie” jakiś tor i DORNA zostanie „kupiona”. To nie kwestia „czy” tor w Kuwejcie wejdzie do GP lecz „za ile”. A kasy tam jak lodu, eeeeeee chciałam powiedzieć jak ropy :-))

  3. Ciekawe kiedy my Polacy się doczekamy, obym jeszcze doczekal tych czasów MOTO GP lub F1 marzenia płonne ale może kiedyś…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 1,763 sek