Home / MotoGP / Lecuona zastąpi Rinsa na Silverstone. Przymiarki do powrotu do MotoGP?

Lecuona zastąpi Rinsa na Silverstone. Przymiarki do powrotu do MotoGP?

Alex Rins opuści kolejny wyścig MotoGP w wyniku kontuzji – tym razem będzie to GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone w pierwszy weekend sierpnia. Hiszpan z zespołu LCR Honda złamał nogę w trakcie Sprintu na torze Mugello w czerwcu, po czym pauzował w dwóch kolejnych rundach.

Wydawało się, że Rins może być gotowy tuż po wakacyjnej przerwie, na wyścig o GP Wielkiej Brytanii, jednak rzeczywistość okazała się mniej optymistyczna. W jego miejsce Honda desygnuje do boju Ikera Lecuonę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Hiszpan pojechał w tym roku już dwukrotnie, jednak nie zdobył punktów. Niedawno Honda poinformowała, że przedłuży z Lecuoną umowę o dwa kolejne sezony, jednak nie wiadomo czy #7 pozostanie w serii World Superbike, gdzie startuje w swoim drugim sezonie w tym cyklu. Na koncie ma jedno podium z zeszłego roku.

Przed Lecuoną może się bowiem otworzyć szansa zastąpienia Alexa Rinsa już w sezonie 2024 w MotoGP, bowiem #42 jest jednym z celów transferowych Yamahy. Gdyby Rins rzeczywiście zaliczył przesiadkę do fabrycznego japońskiego teamu, w satelickim LCR stworzy się wolne miejsce. Doświadczenie Lecuony w MotoGP może działać na jego korzyść.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 2,478 sek