Home / MotoGP / Liberty Media „dokupi” MotoGP do Formuły 1?

Liberty Media „dokupi” MotoGP do Formuły 1?

W 2017 roku Liberty Media przejęła Formułę 1, rozpoczynając nową erę dla królowej sportów motorowych. MotoGP może być kolejnym celem dla amerykańskiego konglomeratu. W ten sposób po raz pierwszy w historii najwyższe kategorie zarówno w wyścigach samochodowych, jak i motocyklowych, znalazłyby się u tego samego właściciela. 

Gazeta ekonomiczna Expansión donosi, że Liberty Media już prowadzi negocjacje z obecnym właścicielem – funduszem inwestycyjnym Bridgepoint – w celu ewentualnego przejęcia Dorna Sports – promotora MotoGP oraz mistrzostw świata World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Liberty Media nie jest jednak wyjątkiem – mimo że Dorna Sports nie jest oficjalnie na sprzedaż: podobno zainteresowanie zakupem wykazują także Amazon, Disney i Netflix, a także fundusze kapitałowe CVC i KKR.

Pod koniec ubiegłego roku Ezpeleta powiedział w wywiadzie dla La Repubblica, że trwają negocjacje dotyczące sprzedaży, chociaż nie było pewne, czy będzie to konieczne. Bridgepoint jest głównym udziałowcem Dorny od 2006 roku.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarze 2

  1. Oho, Amerykanizacja MotoGP się szykuje, bo w F1 już powoli się to dzieje.

    • „Według codziennych danych udostępnianych przez Departament Skarbu 29 grudnia 2023 roku amerykański dług publiczny wynosił 34 001 493 655 565,48 dolarów (słownie: trzydzieści cztery biliony miliard dolarów czterysta dziewięćdziesiąt trzy miliony oraz sześćset pięćdziesiąt pięć tysięcy pięćset sześćdziesiąt pięć dolarów i czterdzieści osiem centów).”
      Gdzieś ten papier toaletowy trzeba rozprowadzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 1,867 sek