Home / MotoGP / Lukas Pesek wraca do Grand Prix!

Lukas Pesek wraca do Grand Prix!

Lukas Pesek wraca do Motocyklowych Mistrzostw Świata! Czecha, po kilkuletniej przerwie, znów zobaczymy w zmaganiach Grand Prix, tym razem jednak w klasie MotoGP! Wszystko dzięki ekipie IodaRacing Project.

W przeszłości Czech współpracował już z Giampero Sacchim, który to był jego team-menadżerem w barwach Derbi w 2007 roku. Wówczas to Lukas sięgnął po dwa zwycięstwa w klasie 125cc.

W przyszłym roku Pesek w barwach włoskiego zespołu ścigać się będzie na maszynie z ramą Sutera i jednostką napędową z BMW S1000RR. Jego team-partnerem będzie zaś Danilo Petrucci, dla którego kolejny sezon będzie drugim w barwach tej ekipy, a zarazem w MotoGP.

„Bardzo cieszymy się z powrotu Lukasa, który zapisał kilka wspaniałych kart w historii Derbi w klasie 125cc, pracując także z częścią naszej obecnej ekipy. Czeka go ciężkie zadanie, ale jestem pewien, że może sobie dobrze poradzić w klasie królewskiej,” przyznał szef ekipy IodaRacing Project.

„Niezwykle się cieszę z tego, że otrzymałem taką szansę,” mówił natomiast Lukas Pesek. „Muszę podziękować Giampero za umożliwienie mi tego. Ściganie się w MotoGP to z pewnością nie jest łatwe zadanie, będę rywalizować z najlepszymi kierowcami na świecie. Dla mnie to kolejny krok naprzód, ale dam z siebie maksimum.”

Niedawno jeszcze mówiło się, że drugie miejsce w teamie IodaRacing zajmie Australijczyk Chris Vermeulen, który podczas tegorocznego Grand Prix Francji zastępował kontuzjowanego Colina Edwardsa. Ostatecznie zdecydowano się jednak na Peska, który podobno musiał wnieść do ekipy równowartość około 220 tysięcy euro.

Czech, poza startami w 125-tkach, ścigał się także w klasach 250cc, Moto2, World Supersport, Mistrzostwach Hiszpanii oraz częściowo w IDM Superbike.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Komentarze: 1

  1. Fajnie że wraca,zawsze mu kibicowałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 2,525 sek