Home / MotoGP / Marquez może już wrócić do treningów na motocyklu!

Marquez może już wrócić do treningów na motocyklu!

Ostatnie badania medyczne u Marca Marqueza potwierdziły wcześniejsze optymistyczne wieści – ręka po ostatniej operacji goi się bardzo dobrze i zawodnik Hondy dostał zielone światło jeśli chodzi o możliwość jazdy motocyklem. #93 będzie mógł zintensyfikować treningi, choć o dacie powrotu na tory MotoGP na razie wciąż się nie mówi.

Marquez był ostatnio jako widz na GP Austrii. Nie przyniósł szczęścia swojej ekipie, która nie zdołała wywalczyć punktów na Red Bull Ringu. Potem udał się do kliniki Mayo w Stanach Zjednoczonych, gdzie w czerwcu przeszedł operację. Tam dr Sanchez Sotelo potwierdził, że Marquez odzyskał dużą część zakresu ruchu w ramieniu, a mięśnie odbudowują się zgodnie z planem. Kości również całkowicie się zrosły.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas GP Austrii Marquez mówił: „To prawda, że będę mógł w lepszy lub gorszy sposób jeździć motocyklem MotoGP jeśli będę zdrowy już w 70 czy 80%. Wtedy będę wracał, bo ostatnią część rehabilitacji najlepiej będzie przechodzić właśnie jeżdżąc. Nie musisz czekać, aż będziesz gotowy na 100%.”

Czy daje to nadzieję, że Marquez może wrócić jeszcze w tym roku na któryś wyścig MotoGP? Raczej nie, choć na pewno celem będzie wzięcie udziału w jazdach testowych na koniec sezonu 2022, tak aby Hiszpan zapoznał się z motocyklem, jaki Honda będzie przygotowywać na przyszły rok.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 7

  1. Cieszą takie informacje 🙂

  2. Wracaj Mistrzu! Czekamy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 4,337 sek