Home / MotoGP / Marquez próbuje uniknąć presji. „Przed zwycięstwem musi przyjść podium”

Marquez próbuje uniknąć presji. „Przed zwycięstwem musi przyjść podium”

Przyjście Marca Marqueza do Ducati dało jego kibicom nadzieje na ponowne dopingowanie zawodnika walczącego mistrzostwo świata. Nie jest to oczywiście konieczne, ale w historii klasy królewskiej mistrz świata zawsze wygrywał co najmniej jeden wyścig, a znając szybkość #93 na pewnych torach, zwycięstwo powinno być dobrym początkiem powrotu do walki o mistrzostwo. W ten weekend padok MotoGP zawitał do Stanów Zjednoczonych, na tor Circuit of the Americas, gdzie Marc jest jednym z głównych faworytów do zwycięstwa. Czy po 903 dniach bez triumfu w MotoGP, 8-krotny mistrz świata znów stanie na najwyższym stopniu podium?

Już w Katarze wiele osób stawiało Marqueza w roli kandydata do zwycięstwa Grand Prix, jednak tam Marc nie celował nawet w podium; w końcu w swojej obfitej w zwycięstwa karierze, w Lusail wygrywał tylko raz – 10 lat temu. W Portugalii Hiszpan również nie miał na swoim koncie wielu sukcesów, głównie dlatego że MotoGP ściga się na tym torze dopiero od 2020 roku. Jednak w Teksasie wszystkie oczy zwrócone są na Marca, w roli króla tego obiektu. #93 wygrywał na nim siedmiokrotnie, raz wywrócił się z prowadzenia, a innym razem z ostatniego miejsca awansował na szóste.

Brak świetnej znajomości Ducati GP23 daje Marquezowi możliwość nie stawiania się w roli głównego faworyta do niedzielnego Grand Prix. Marc mówi, że przed pierwszym zwycięstwem musi przyjść pierwsze podium, najlepiej w wyścigu GP, bowiem na sobotnim podium stał już trzy tygodnie temu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Oczywiście, przyjechaliśmy na tor dobry dla mojego stylu jazdy. W przeszłości osiągaliśmy wiele dobrych wyników. Jednak w tej chwili, jak zobaczyliśmy w Portimao, wciąż jest trzech, czterech zawodników szybszych ode mnie. Zobaczymy więc, czy tutaj mogę być trochę bliżej. Jeśli dzisiaj powiesz mi, że zdobędę swoje pierwsze podium, podpiszę się pod tym. Przed zwycięstwem, musi przyjść podium. Idziemy więc krok po kroku.”

„Oczywiście są to zupełnie różne koncepty motocykli, i jeździ się nimi w inny sposób. Honda była bardzo mocna w tych zakrętach, stop&go, co na przykład pokazał tu Alex Rins w zeszłym roku, kiedy motocykl spisał się dobrze, podobnie jak ja i Joan Mir w Indiach.”

Zobaczymy, jak Ducati będzie tutaj działać. Wiem, że będzie inaczej, ale moim celem jest spróbować płynąć na tym torze. To tor wyścigowy, który lubię, a kiedy dotrzesz na tor, który lubisz, przynajmniej sprawia ci to przyjemność. Spróbujemy więc cieszyć się tym wyścigiem, a potem zobaczymy. Oczywiście jest dwóch, trzech zawodników, którzy są bardzo szybcy i pokazywali to już w przeszłości. Tak więc trudno będzie osiągnąć to zwycięstwo, ponieważ, jak mówię, przede wszystkim lepsze wyniki muszą najpierw przyjść w niedzielnych wyścigach, ponieważ do tej pory nie byliśmy w stanie nawet powalczyć o podium.”

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Marc Marquez wygra w Ameryce swój pierwszy wyścig na Ducati

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Komentarze: 1

  1. Marc jak nie tu to gdzie? Weź się chłopie ogarnij i wygraj wreszcie coś. Oj Marek Marek 4 lata zmarnowane. Wszystko poszło do przodu gdy cię nie było a ty chyba nadal mentalnie leżysz w tym żwirze z połamaną ręką. Po co ci była ta szaleńcza pogoń za Quartararo wystarczyło wtedy dojechać na 2 miejscu i nie było by dzisiaj mistrza Mira i mistrza Quartararo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 3,226 sek