Home / MotoGP / Martin: „miałem problem z oddychaniem”. Wypowiedzi po sprincie w USA

Martin: „miałem problem z oddychaniem”. Wypowiedzi po sprincie w USA

Łupem Pecco Bagnai (Ducati) padł sobotni Sprint na torze Circuit of The Americas, w Teksasie. Włoski zawodnik prowadził niemalże od startu do mety, i zagwarantował sobie trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Pierwsze podium na Hondzie zdobył Alex Rins, natomiast po starcie z 12. pozycji, trzecie miejsce zajął przeziębiony Jorge Martin (Pramac Ducati). Na deskach wyścig zakończył Alex Marquez, a po wywrotce w pierwszym zakręcie, punktów nie zdobył też Fabio Quartararo (Yamaha). Pełne wyniki znajdziecie tutaj, natomiast poniżej wypowiedzi zawodników po sobotnim Sprincie.

Francesco Bagnaia: P1 (start) -> P1 (meta): „Jestem zachwycony dzisiejszym rezultatem! Po wygraniu kwalifikacji dziś rano, wygraliśmy jeszcze wyścig sprinterski. W końcu uczyniliśmy wrogi dla nas tor, przyjaznym. Teraz skupiamy się na jutrzejszym GP. W porównaniu do dzisiaj, temperatury będą niższe. Wielu zawodników ma tempo, by utrzymać się z przodu, ale jestem pewien że jutro też powalczymy.”

Alex Rins: P2 -> P2: „Bardzo ciężko pracujemy, krok po kroku, robimy duże postępy, więc jestem bardzo szczęśliwy i bardzo dumny z tej drugiej pozycji. Pojechaliśmy naprawdę świetny wyścig, popełniłem kilka błędów jadąc za Pecco na drugim okrążeniu, nie mogłem wyhamować motocykla. Ale później naciskałem, naciskałem, kilka razy puścił mi przód. Spróbowałem jechać płynniej, i na końcu… zrobiliśmy to.”

Jorge Martin: P12 -> P3: „To był bardzo trudny wyścig, start z 12. pozycji nie jest łatwy. Dałem z siebie wszystko na początku, pierwsze zakręty były naprawdę dobre, i byłem jakoś szósty, siódmy. Po trzecim okrążeniu zacząłem odczuwać antybiotyki, miałem problem z oddychaniem. Więc udało mi się dojechać na trzecim miejscu. Jutro będzie długi wyścig, musimy coś poprawić, bo ciężko jest przekładać motocykl z zakrętu w zakręt. Pierwszy etap skończony i jutro mamy kolejny wyścig.”

Aleix Espargaro: P6 -> P4: „Jestem bardzo zadowolony i muszę podziękować całej drużynie. Zazwyczaj nie robimy dużych zmian w ustawieniach, ale dziś zrobili wszystko żeby mi pomóc. Zmieniliśmy wiele rzeczy na motocyklu, by był bardziej giętki i od razu czułem się lepiej. Szkoda tego trzeciego miejsca. Popełniłem kilka małych błędów, przez co wyprzedził mnie Rins. Ale bycie tak szybkim w takich warunkach, kiedy jest bardzo gorąco i tor jest śliski, jest bardzo pozytywnym znakiem, więc jestem szczęśliwy.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Brad Binder: P11 -> P5: „Dzisiaj było naprawdę ciężko. Warunki były całkiem inne w porównaniu do tego co mieliśmy wcześniej, więc poziom przyczepności mocno się zmienił. Pierwsze okrążenie było dziwne, miałem problem żeby płynnie przejeżdżać zakręty. Straciłem przez to sporo czasu. To był trudny wyścig, czapki z głów dla zespołu i mojej załogi, ponieważ zrobiliśmy ogromny krok w porównaniu do zeszłego roku, kiedy mogliśmy pomarzyć o piątym miejscu. Potrzebujemy tego ostatniego kroku na jutro, i myślę że to będzie inna historia z pełnym dystansem wyścigu. Powinno to dla nas dobrze zadziałać.”

Jack Miller: P10 -> P9: „Przez pierwsze 75% wyścigu cały czas walczyłem, szukałem przyczepności na wyjściach z zakrętów. Tylna opona się obracała. Tor mocno się zmienił, z powodu deszczu, który padał w nocy, przez co zmienił się balans na motocyklu. Zrobiliśmy krok w dobrym kierunku, ale musimy znaleźć coś jeszcze na jutro. Musiałem być spokojny z przednią oponą, jako że temperatura mocno wystrzeliła. Mamy świetny pakiet, ale musimy to poukładać i sprawić by był prawie perfekcyjny, bo wczoraj prawie się udało.”

Fabio Quartararo: P7 -> P19: „Oczywiście jestem sfrustrowany, ponieważ mieliśmy dobre tempo. Nie jechałem powyżej limitu w Sprincie. Może trochę na hamowaniach, to jest miejsce, w którym jestem w stanie odrabiać czas. Mam nadzieję, że zrobimy krok w następnych tygodniach, w następnych wyścigach. Jeśli dobrze nie wystartujesz, jest pozamiatane, więc ważne będzie, żebyśmy jutro wystartowali tak jak dzisiaj, i byli agresywni od samego początku – to będą nasze główne cele.”

Alex Marquez: P4 -> DNF: „Czułem, że możemy osiągnąć dobry rezultat w wyścigu, jako że pomimo wywrotki w kwalifikacjach mieliśmy dobre tempo i pewność siebie. Niestety nie czułem się dobrze od strony fizycznej, i wywróciłem się na hamowaniu do 12. zakrętu. Czuję się trochę lepiej po tym wyściu, i jestem gotowy na jutro.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowe

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 1,512 sek