Home / MotoGP / Michelin zmienia opony na GP Austrii. Cios dla Ducati?

Michelin zmienia opony na GP Austrii. Cios dla Ducati?

Ducati

Tak jak spodziewało się wielu zawodników, na GP Austrii rozgrywane w ten weekend na Red Bull Ringu firma Michelin przywiezie dwie zmodyfikowane mieszanki tylnych opon. Jest to wynikiem niedawnych testów, na których zabrakło jednak ekip Repsol Hondy i Tech 3 Yamahy. Zmiana ogumienia nie jest po myśli Ducati, które zdominowało niedawne testy na nietypowym, austriackim obiekcie.

Zawodnicy byli dość zgodni w ocenie. „Nie jestem pewny, czy będziemy mieć te opony na wyścig.” – mówił wtedy Danilo Petrucci z Pramaca. Podobnie wypowiadał się Valentino Rossi: „Uważam, że potrzebne nam jest coś twardszego. Wszyscy mieliśmy kłopoty z ogumieniem, także Ducati i my. Myślę, że Michelin przywiezie coś innego.

„Sądzę, że opony jakie mieliśmy nie będą dobre na wyścig. Wykonujemy wraz z Michelinem dużo pracy. Układ toru nie jest skomplikowany, ale dla tylnej opony jest on naprawdę, naprawdę wymagający. Temperatura jest bardzo wysoka, a dla opony to ciężkie warunki.” – dodał Andrea Dovizioso, mimo że akurat zespół Ducati radził sobie na testach znakomicie, przynajmniej podczas jednego okrążenia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Z nowymi oponami Ducati może dalej czerpać zysk z ich przyspieszenia i stabilności na dohamowaniach, ale zobaczymy, co zabierze Michelin. Wydaje się, że opony jakie tam mieliśmy, nie będą stosowane w wyścigu.” – komentował natomiast Jorge Lorenzo.

Michelin potwierdził już, że w GP Austrii dostępne będą dwie zmienione opony – średnia i twarda, które rozwinięto jednak z tych, które stosowano na testach. Obie opony są asymetryczne, z twardszą mieszanką na prawej krawędzi, oczywiście ze względu na większą ilość takich zakrętów. Trzy przednie mieszanki opon pozostają niezmienione.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Ciągle rżną to Ducati, z każdej strony…

  2. cóż testy to mogło jedno szybkie kółko tak jak w kwalifikacjach a wyścig to inna bajka. Moim zdaniem lepiej zabrać twardsze opony niż kombinować jak w Argentynie ;)

  3. mogę się założyć że podczas weekendu będą problemy z oponami :D w piątek ma padać deszcz, w sobotę będzie przesychać a w niedziele będzie upał, także czeka nas pokaz wywrotek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,416 sek