Home / MotoGP / Miguel Oliveira ominie GP Francji

Miguel Oliveira ominie GP Francji

Miguel Oliveira po raz kolejny w tym sezonie jest zmuszony opuścić rundę mistrzostw świata. Wcześniej nie pojawił się na torze w Argentynie, po tym jak został ściągnięty z toru przez Marca Marqueza podczas swojego domowego GP w Portugalii. Tym razem uczestniczył w kraksie z Fabio Quartararo na pierwszym okrążeniu wyścigu o GP Hiszpanii. W 1000 GP, które odbędzie się w przyszłym tygodniu w Le Mans, zastąpi go kierowca testowy Aprilii – Lorenzo Savadori.

Miguel Oliveira został zmuszony do wycofania się z najbliższego Grand Prix, z powodu kontuzji ramienia, której nabawił się podczas niedzielnego wyścigu w Jerez. Pierwsze badania wykazały „tylko” zwichnięte lewe ramię, które od razu zostało przemieszczone na swoje miejsce. Dalsze testy wykazały jednak złamanie w kości ramiennej, oraz kontuzję więzadła obrąbkowego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pomimo postępującej rehabilitacji, lekarze wraz z zawodnikiem podjęli decyzję o opuszczeniu GP Francji, w którym zastąpi go wspomniany już Lorenzo Savadori, który pracował z zespołem podczas poniedziałkowego testu w Jerez. Można się spodziewać powrotu Portugalczyka na GP Włoch, gdyż między GP Francji a rundą w Mugello, zaplanowana jest cztero-tygodniowa przerwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarze 3

  1. Niezły pogrom kontuzji w tym roku mamy :O

  2. Punkty na lidze typera to długo się jeszcze będą podliczać ? ;)

  3. Ciekawe ilu dotrwa do końca sezonu. Może wyjdzie że wygra ten z najmniejszą ilością kontuzji..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,621 sek