Home / MotoGP / Mika Kallio złamał nogę (+wideo)

Mika Kallio złamał nogę (+wideo)

Mika Kallio, który już od wielu lat jest testerem KTM, doznał podwójnego złamania nogi gdy startował w wyścigu na lodzie w Finlandii. Oczekiwana przerwa w jeździe na motocyklu to około siedem – osiem tygodni.

Kallio opublikował w mediach społecznościowych film z wypadku, który pozornie wygląda dość niewinnie. 38-latek stracił kontrolę nad motocyklem w jednym z zakrętów i wyjechał poza tor. Mimo, że nie uderzył w żadną przeszkodę, nagłe zatrzymanie motocykla było tak niefortnne, że doszło do złamania kości piszczelowej i strzałkowej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mika Kallio nie był przewidziany przez KTM do udziału w zbliżających się testach w Katarze, bowiem tam jako tester jeździć będzie wyłącznie Dani Pedrosa. Później jednak KTM miał organizować prywatne testy w Europie. Z powodu kontuzji Kallio, jego udział w jazdach w marcu i kwietniu będzie zatem wykluczony.

Źródło: instagram.com/mikakallioofficial/

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 1,352 sek