Home / MotoGP / Monster Energy sponsorem Yamaha Factory Racing

Monster Energy sponsorem Yamaha Factory Racing

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, producent napojów energetyzujących Monster Energy w nadchodzących dwóch sezonach będzie jednym z głównych sponsorów fabrycznego zespołu Yamahy.

Dzięki temu porozumieniu, zawartym na dwa lata, logo ‘Monstera’ widoczne będzie na M1-kach obu zawodników tej ekipy Valentino Rossiego i Jorge Lorenzo, a także na ich kombinezonach i ubraniach zespołu. Warto jednak zaznaczyć, iż Monster Energy Company nie będzie sponsorem tytularnym tegoż teamu, tak jak jest w przypadku ekipy Monster Yamaha Tech3. Warto też dodać, że umowa z fabrycznym zespołem producenta z Iwaty nie wpłynie w żaden sposób na kontrakt zawarty pomiędzy wytwórcą napojów energetyzujących oraz satelicką ekipą, prowadzoną przez Herve Poncharala.

Oznacza to też, ni mniej ni więcej, że zgodnie z wcześniejszymi pogłoskami, Yamaha wykupiła osobisty kontrakt #99 z Rockstar – konkurencyjną dla Monstera marką produkującą napoje energetyzujące. Dzięki temu i Hiszpan, który bronić będzie tytułu mistrzowskiego, i jego nowy-stary team-partner Valentino Rossi, sponsorowani będą przez amerykańskiego producenta. Dla Włocha będzie to też piąty rok współpracy z ‘Monsterem’.

Nam nie pozostaje zatem nic innego jak czekać na oficjalną prezentację tego zespołu, któego nazwa – Yamaha Factory Racing – pozostaje niezmienna, aby zobaczyć wygląd motocykli, na których #46 i Lorenzo walczyć będą o najwyższe trofea w sezonie 2013.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarzy 11

 1. Moje Drogie Motogp…Tęsknie za Tobą!
  Twój Miś

 2. Wie ktoś czy malowania będą na całym motocyklu (np. jak był Camel to mieli cały żółty motocykl i swoje logo) czy tylko logo Monstera na niebieskiej Yamasze?

 3. a co z firmą i sponsorem ENEOS już się wycofali,nie mogę już się doczekać,początku sezonu seri wsbk odliczam już dni

 4. Też już odliczam dni do wsbk fajnie ze po Australii nie będzie już miesięcznej przerwy a potem danie główne motogp

 5. I po to wlasnie Rossi zostal przyjety do yamahy i jak widac jeszcze nawet nie jezdzi a juz robi robote :)

 6. Bo Rossi to marka nie tylko na torze,nie to co inne pipy.

 7. Czy Marlboro jest dalej sponsorem fabrycznego Ducati?

 8. hejka jeżeli ktoś nie ma jak oglądać motogp to tu jest małe rozwiązanie http://www.motopodcast.com/

 9. Rossi to Rossi jest najlepszy i koniec. 9 tytułów jest nie od parady! Dawaj Valentino, pokaż Lorenzo i innym wieśniakom gdzie ich miejsce!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
159 zapytań w 1,578 sek