Home / MotoGP / Nicky Hayden najlepszy w kwalifikacjach GP Niemiec

Nicky Hayden najlepszy w kwalifikacjach GP Niemiec

Amerykanin Nicky Hayden wspaniale świętuje swoje 24 urodziny na niemieckim torze Sachsenring. Zdobył Pole Positin do dzisiejszego Grand Prix Niemiec z czasem 1’22.785.Drugie miejsce zaAmerykanin Nicky Hayden wspaniale świętuje swoje 24 urodziny na niemieckim torze Sachsenring. Zdobył Pole Positin do dzisiejszego Grand Prix Niemiec z czasem 1’22.785.

Drugie miejsce zajął kolejny jeździec Hondy – Sete Gibernau. Czas Sete był gorsze od czasu Haydena o 0.101 sec. Pierwszy rząd uzupełni zwycięzca piątkowych treningów Alex Barros. Brazylijczyk w ostatnich minutach kwalifikacji przewrócił się po raz trzeci w tym weekendzie.

„To wspaniała droga do uczczenia moich urodzin, ale w wyścigu będę się jeszcze bardziej starał” – uśmiechał się Hayden, który swoje pierwsze Pole Position w karierze wywalczył przed trzema tygodniami na torze Laguna Seca. „To wspaniale startować z pierwszego pola, jest to zaszczyt dla całej drużyny. Laguna Seca była fajna ponieważ zdobyłem tam pierwsze Pole Position w karierze. Wielu ludzi twierdziło że zdobyłem je tylko dlatego, że Laguna Seca to mój „domowy” tor.”

Valentino Rossi, zdecydowany lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata po nieudanym pierwszym dniu zmagań na niemieckim torze (13 miejsce) dziś pojechał znacznie lepiej i ruszy do wyścigu z czwartego miejsca. Drugi rząd uzupełnią dwaj rodacy Valentino – Marco Melandri i Max Biaggi.

Team-mate Valentino Rossiego – Colin Edwards zajął siódmą pozycje. Obok niego pozycje w trzecim rzędzie zajmą Loris Capirossi i Kenny Roberts.

AUTOR: Redakcja