Home / MotoGP / Nicky Hayden zastąpi Jacka Millera podczas GP Aragonii

Nicky Hayden zastąpi Jacka Millera podczas GP Aragonii

Nicky Hayden

Oficjalnie został potwierdzony udział Nickiego Haydena w GP Aragonii. W najbliższy weekend mistrz świata królewskiej kategorii z 2006 roku zastąpi kontuzjowanego Jacka Millera w zespole Estrella Galicia 0,0 Marc VDS.

Miller uszkodził prawy nadgarstek i jeden z kręgów podczas GP Austrii. 21-latek chce wrócić do pełnej sprawności na zbliżające się pozaeuropejskie rundy, w tym na swoje domowe GP Australii, dlatego zdecydował się opuścić rundę w Aragonii. Na miejscu zwycięzcy tegorocznego TT Assen zobaczymy Nickiego Haydena, który w ubiegłym sezonie zakończył swoją przygodę z Motocyklowymi Mistrzostwami Świata i przeniósł się do serii World Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Kocham wyścigi motocyklowe, więc nie mogę się doczekać. Teraz moim domem jest seria Superbike, więc nie jest to próba powrotu, tylko przypadek, ponieważ goście z Hondy potrzebują zawodnika. Wezmę udział i będę starał się tym cieszyć. Wiem jak trudno jest w MotoGP, i że nie jeździłem nigdy na tych oponach Michelin, ale postaram się czegoś nauczyć i mieć z tego frajdę.” – powiedział Hayden.

„Przede wszystkim życzę Jackowi szybkiego powrotu do zdrowia. On jest moim kumplem i zawodnikiem, w którego wierzę, więc mam nadzieję, że uda mu się wrócić do zdrowia tak szybko, jak to możliwe i pokazać swój potencjał. Chciałbym podziękować zespołowi Estrella Galicia 0,0 Marc VDS za danie mi możliwości występu w MotoGP, oraz Ten Kate i moim sponsorom, dzięki którym się to udało. Będę próbował zrobić wszystko, aby byli ze mnie dumni.” – dodał.

Hayden obecnie, w swoim debiutanckim sezonie w WSBK, zajmuje piąte miejsce w tabeli. W MotoGP, na torze Aragon swój najlepszy rezultat uzyskał w 2010 roku, kiedy stanął tam na najniższym stopniu podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: crash.net

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,433 sek