Home / MotoGP / Nowy zespół MotoGP poszukiwany na sezon 2017

Nowy zespół MotoGP poszukiwany na sezon 2017

12819197_1994959070729452_366104372675829003_o

MotoGP poszukuje przynajmniej jednego zespołu, tak by w 2017 roku ponownie w stawce pojawiły się 24 motocykle. W tym roku na starcie wyścigów ma stawać 21 regularnie uczestniczących maszyn.

Nowy fabryczny program KTM rozszerzy stawkę o dwa dodatkowe motocykle, ale włodarze MotoGP chcą znaleźć jeszcze jedną stajnię, która wystawi jedną maszynę w sezonie 2017.

Potencjalni uczestnicy mogą się zgłaszać do 29 kwietnia. „Ostateczna decyzja dotycząca przyznania wolnego miejsca będzie spoczywała na komisji, złożonej z delegatów FIM, Dorny i IRTA (stowarzyszenie zespołów).” – można przeczytać w oświadczeniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mimo, że w stawce pojawiły się nowe zespoły fabryczne, w ostatnich latach doszło do jej uszczuplenia. Po zakończeniu klasy Open, ze stawki wycofały się takie zespoły jak Paul Bird Motorsport, Forward Racing, Cardion AB czy Ioda.

Fabryczne zespoły Yamahy, Hondy, Ducati, Suzuki, Aprilii i KTM mają nakazane, by w przypadku takiej prośby dostarczyć od dwóch do czterech motocykli zespołom klienckim. Na razie cztery dodatkowe motocykle udostępnia tylko Ducati, plus jeszcze dwa dodatkowe. Z Desmosedici korzystają zespoły Aspar, Avintia i Pramac.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Czy przypadkiem Ducati nie udostępnia jeszcze motocykli Asparowi?

  2. Niech idzie Luthi do LCR, weźmie wraz ze sobą sponsora Interwetten i Lucio wystawi dwa motocykle – gdzie mogę zgłosić ten pomysł do Dorny? :D

  3. Hmm, to może Sito Pons powróciłby do MotoGP? Albo też Leopard z jednym-dwoma kierowcami.

  4. Jeszcze trochę, a Valentino Rossi będzie mieć zespół w MotoGp – oczywiście za parę sezonów. Niech zgadnę, będzie na bazie Yamahy? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,422 sek