Home / MotoGP / OFICJALNIE: Bezzecchi wybrał VR46 i stare Ducati. Morbidelli ma miejsce w Pramacu

OFICJALNIE: Bezzecchi wybrał VR46 i stare Ducati. Morbidelli ma miejsce w Pramacu

Zespół VR46 Ducati ogłosił, że Marco Bezzecchi pozostanie na rok 2024, otwierając drogę Franco Morbidellemu do dołączenia do Pramaca. Bezzecchi zadebiutował w MotoGP w 2022 roku w zespole Valentino Rossiego i zdobył swoje pierwsze podium w TT Assen tego samego roku.

Pozostając w zespole na ten sezon, Bezzecchi utrzymuje się w czołówce, zdobywając już dwie wygrane i zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji na zeszłorocznym motocyklu. Bezzecchi był jedną z kluczowych postaci w sezonie transferowym na rok 2024, gdyż Włoch był łączony z zespołem Pramac.

Ducati jasno dało do zrozumienia, że jego jedyną szansą na jazdę na motocyklu w specyfikacji fabrycznej w przyszłym sezonie będzie dołączenie do Pramaca, zastępując Johanna Zarco, który podpisał wcześniej dwuletni kontrakt z LCR Honda. Włoska marka nie chce dostarczać więcej niż cztery motocykle fabryczne do więcej niż dwóch zespołów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak preferowaną opcją Bezzecchiego było pozostanie w zespole VR46, nawet jeśli oznaczało to brak motocykla w specyfikacji 2024. Sam Rossi również wspierał jego decyzję o pozostaniu. „Bez” otrzyma na pewno duże wsparcie od Ducati, i będzie jednym z kandydatów do awansu do fabrycznej ekipy przed sezonem 2025, gdy kończyć się będzie umowa Enei Bastianiniego.

Pozostanie Bezzecchiego w zespole VR46 otwiera drogę Morbidellemu do dołączenia do Pramaca. Morbidelli opuszcza Yamahę na koniec sezonu z powodu bardzo słabych wyników, aby zostać zastąpionym przez Alexa Rinsa. Początkowo Morbidelli był łączony z VR46 jako zastępstwo dla Bezzecchiego. Teraz jednak Morbidelli stoi przed szansą jazdy na fabrycznym motocyklu Ducati.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Bezzecchi dobrze zrobił, zostając w VR46?

View Results

Loading ... Loading ...

komentarze 4

 1. Mir natomiast może trafić do Gresiniego, co otworzy drogę Ogurze do awansu i zachowania Nakagamiego. Chyba, że Marquez zgodzi się jeździć za pół darmo i stworzy duet z bratem.

  • Pytam bo nie jestem do końca poinformowany – czy Pramac dal jakieś info że nie chce MM – bo w sumie ja nigdzie nie wdziałem, więc może się okazać ze to MM przejdzie do Pramac a Franco do Gersini

   • MM zostaje na Hondzie ;)

    • Przestańcie oczekiwać cudów w postaci MM93 na którymś z Ducati, takie coś się nie stanie!
     Honda i Yamaha właśnie jedzie windą do przywilejów na następny sezon, więc MM93 nigdzie się nie ruszy !
     Beza liczy na lepsze traktowanie w VR46 i fakt gotowych danych na przyszły sezon, że mieć szansę na zdobywanie punktów już od początku sezonu kiedy fabryczne motocykle będą szukać ustawień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
164 zapytań w 2,313 sek