Home / MotoGP / OFICJALNIE: Liberty Media przejmuje MotoGP!

OFICJALNIE: Liberty Media przejmuje MotoGP!

W poniedziałek potwierdziły się wcześniejsze doniesienia o tym, że MotoGP zmieni właściciela. Dorna, która organizuje zarówno MotoGP jak i World Superbike i wszystkie mniejsze serie związane z tymi mistrzostwami świata, zostanie wykupiona przez Liberty Media, które w ten sposób do swojego portfolio, w którym dominuje Formuła 1, dołączy motocyklowy odpowiednik królowej sportów motorowych.

Liberty Media przejmie 86% udziałów w Dornie. Pozostałe 14% pozostanie w rękach obecnych udziałowców Dorny. Na czele Dorny pozostanie Carmelo Ezpeleta, który ma zdecydowanie największy wpływ na to, jak w ostatnich sezonach wyglądały mistrzostwa świata MotoGP. To zresztą jedna z największych różnic między Formułą 1, gdzie za obecne jej problemy współodpowiada fakt zbytniego oddania władzy w ręce uczestniczących ekip.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Siedziba Dorny i MotoGP pozostanie w Madrycie. Oczywiście Liberty Media poza MotoGP i WSBK przejmuje także Moto2, Moto3, World Supersport oraz juniorskie mistrzostwa świata i kobiece mistrzostwa świata, które to niedawno zostały powołane do życia. Przypomnijmy, że Dorna posiada prawa do organizacji MotoGP aż do 2041 roku. Już niedługo natomiast czeka nas zmiana regulaminu technicznego i zmniejszenie pojemności silników motocykli. Będzie to pierwsza wielka rewolucja w MotoGP pod nowym właścicielem. Dornę wyceniono na 4,2 mld euro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 12

 1. EEEEE TAM
  Bajtek by zrobił FUZJĘ za 1mld 😁

 2. W pierwszej kolejności powinni robić porządek z hiszpańskimi wyścigami.

 3. Chyba konie z streamami na polsatsport.

 4. a co jest nieporządnego z hiszpańskimi wyścigami ??? bo jeśli chodzi Ci o to, że jest ich zbyt dużo w kalendarzu, to na nowych właścicieli bym nie liczył, wyścigów będzie po prostu więcej w USA, patrz F1 :):):)

 5. Zmniejszona pojemność? O 100 ccm? Jeżeli o więcej to będzie zbyt blisko Moto2 . Chyba że wszystkie kategorie o 200 ccm. Wtedy Moto3 to będzie 50 ccm😂😂😂😂.
  Zaczynam sie bać tak jak Witek….

  • nigdy nie będzie zbyt blisko Moto 2 i nie ze względu na pojemność lecz przepisy Dorny. w Moto 2 wszystkie motocykle mają zwykłe szosowe silniki jednego producenta, obecnie zdaje się Triumpha , a wcześniej Hondy. wszelkie większe modyfikacje są niedopuszczalne i nie ma tam mowy o jakimś rozwoju konstrukcji i innowacjach technicznych porównywalnych z tymi z Moto GP

 6. Może lepiej by było nie grzebać z pojemnością, a zmienić dotychczasowego, jedynie słusznego dostawcę opon? Bo zdaje się ze tu jest większy problem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,997 sek