Home / MotoGP / PBM potwierdza skład i maszynę na kolejny sezon

PBM potwierdza skład i maszynę na kolejny sezon

Kolumbijczyk Yonny Hernandez i Brytyjczyk Michael Laverty bronić będą barw zespołu Paul Bird Motorsport (PBM) w klasie MotoGP w sezonie 2013. Motocykl Aprilia RSV-4, którego będą dosiadać obaj jeźdźcy, wyposażony będzie w nowe podwozie oraz kontrolę elektroniki specjalnie przygotowaną przez PBM.

Team PBM, który odnosił już sukcesy w serii BSB (British Superbikes) i WSBK (World Superbike), dołączył w zeszłym roku do MotoGP i  wraz z zakontraktowanym Jamesem Ellisonem startowali jako zespół CRT. W przyszłym sezonie Ellison powróci do ściągania w serii BSB.

Hernandez w 2010 i 2011 roku ścigał się w klasie Moto2. Najlepsze jego miejsce to szóste, które wywalczył na Sachsenring i w Walencji. Później po przejściu do klasy królewskiej (Avintia Blusens) osiągnął najlepszy wynik na Indianapolis, mijając linię mety na 9. pozycji.

Laverty to były mistrz serii Brytyjskich Supersportów, który wywalczył tytuł jeżdżąc właśnie dla zespołu PBM MonsterMob Ducati w 2004 roku. Następnie Brytyjczyk „awansował” do serii BSB.

Zespół PBM UK MotoGP World Championship Team będzie w sezonie 2013 startować w całkowicie nowych barwach motocykli. Schemat będzie pokazany podczas przyszłorocznych testów w Malezji.

PBM będzie także wystawiać  swój team w serii BSB, a zawodnikiem broniących ich barw będzie ShaneShakeyByrne – Mistrz BSB z 2012 roku.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,308 sek