Home / MotoGP / OFICJALNIE: Pedro Acosta w fabrycznym KTM-ie od 2025 roku!

OFICJALNIE: Pedro Acosta w fabrycznym KTM-ie od 2025 roku!

Pedro Acosta dołączy w przyszłym sezonie do KTM Factory Racing, na wieloletnim kontrakcie. 20-latek jest absolutnym zaskoczeniem tego sezonu MotoGP, nawet pomimo już i tak ogromnych oczekiwań przed sezonem. Dwukrotny mistrz świata zdobył już w MotoGP dwa podia w wyścigach Grand Prix, oraz dwa pudła w Sprintach. Jeden z największych talentów, jakie widzieliśmy w historii MotoGP dołączy do fabrycznego zespołu z celem walki o mistrzostwo dla KTM-a – marki, dzięki której staje się teraz gwiazdą światowego formatu.

Pedro Acosta„To było moje marzenie w 2020 roku, kiedy podpisałem swój pierwszy kontrakt z KTM-em, aby przejść do Moto3. To nie był dla mnie najłatwiejszy okres i powiedzmy, że uratowali moją karierę. Wspaniale jest zrobić ten krok do zespołu fabrycznego i przebyć tę całą drogę razem. Pamiętam rok 2019 i selekcję do pucharu Rookies; czułem, że to moja ostatnia szansa, a KTM i Red Bull mi ją dali. To jedno z najlepszych wspomnień, jakie mam.

„Łatwo było wyczuć oczekiwania; od mediów, sponsorów, wszystkich zaangażowanych… ale ludzie wokół mnie cały czas powtarzali, że to jest sezon bez presji. Mimo to, nie było łatwo rozpocząć pierwszy sezon MotoGP z wynikami, które osiągnęliśmy do tej pory. Jesteśmy na dobrej drodze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ważne było dla mnie, aby nadal naciskać z KTM-em i zobaczyć cały projekt i dotychczasową historię oraz to, jak rozwinęliśmy się w wyścigach. Miło jest więc patrzeć w przyszłość: dołączenie do „pomarańczowych” jest jak powrót do domu. Sposób, w jaki oni naciskają i poprawiają się w ciągu ostatnich kilku lat, również motywuje mnie do pozostania na kolejne kilka lat.”

Francesco Guidotti, Szef zespołu KTM Factory Racing„W wyścigach nigdy nie można stać w miejscu ani zwalniać, a historia Pedro nie zdarza się często. Można go niemal nazwać talentem pokoleniowym ze względu na to, co do tej pory osiągnął. Jasne jest, że jest obecnie jednym z najgorętszych nazwisk w MotoGP, a w 2025 roku ciekawie będzie być i pracować bliżej niego. Standardy w tym sporcie są teraz bardzo wysokie w wielu kwestiach: motocyklach, oponach, sprzęcie i zespołach. Tak więc tak wczesne wyróżnianie się oznacza coś zupełnie wyjątkowego. Myślę, że musimy także podziękować jego obecnemu zespołowi znajdującemu się w boksie obok, za danie Pedro platformy do pokazania, na co go stać.”

Źródło: ktm.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

komentarzy 11

 1. no kto by się spodziewał 😜
  a Pedrosa będzie drugim, żeby było dwóch mocnych Pedrów :) taką plotkę sieje ja 😏

 2. Czyli już wiedzą że Martin idzie do Ducati

  • Podczas wywiadów po kwalifikacjach Martin wyglądał na bardzo smutnego, więc trochę wątpię, że to Martin trafi na ducati.
   Marquez pewnie przyniósł by im sporo kasy (czytaj sponsorów) ale coś mi się po cichu zdaje że zostawią jednak Bestię żeby mieć „spokój” w teamie…

 3. Motocykl Moto GP łatwiejszych do opanowania niż Moto 2. Może czas, aby Miller przeszedł do Moto 2 i się poduczył? ;)

 4. Nie rozumiem jakim cudem Acosta tak objeżdża Bindera. Tzn, wiadomo ma talent, ale to Binder wygląda jak debiutant. Mógłby chociaż na podobnym poziomie jeździć, ale poza inauguracja sezonu to Brad wygląda po prostu słabo w mojej opinii.

 5. I tak ma fabrykę z pełnym wsparciem tyle że zmiana owiewek i niby konstruktora na KTM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,518 sek