Home / MotoGP / Pol Espargaro potwierdza, że rezygnacja ze startów była decyzją obustronną

Pol Espargaro potwierdza, że rezygnacja ze startów była decyzją obustronną

Pol Espargaro potwierdził oświadczenie KTM, w którym zespół informował, że decyzja o zastąpieniu go przez Pedro Acostę w zespole Tech3 (GasGas) w sezonie MotoGP 2024 jest decyzją wzajemną, a nie jednostronną. Wcześniej  Tech3 ogłosiło, że ośmiokrotny zdobywca podium, Espargaro, zrezygnuje z jazdy w przyszłym roku, aby umożliwić Acostie dołączenie do zespołu, podczas gdy Augusto Fernandez zachowa swoje miejsce.

To kończy wielomiesięczny impas w zespole KTM, który miał pięciu zawodników przewidzianych na cztery miejsca na sezon 2024. Espargaro miał dwuletnią umowę na starty w KTM z zespołem Tech3 pod marką GasGas, a więc również na sezon 2023. W oświadczeniu stwierdzono, że Espargaro dobrowolnie zgodził się ustąpić, aby objąć rolę testera i przekazać swoje miejsce Acostie.

W swoim własnym oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych, Espargaro potwierdził to i mówi, że było to częścią długoterminowej wizji uczynienia z KTM(jako marki należącej do struktury Pierer Mobility Group) „punkt odniesienia w MotoGP”.

„Witajcie wszystkim, jak wiecie, nie jestem fanem mediów społecznościowych, ale ponieważ dostaję wiele wiadomości z wyrazami wsparcia w związku z wiadomościami o przyszłości Pierer Mobility Group, chciałem wyjaśnić kilka rzeczy.  Po pierwsze, bardzo dziękuję za wszystkie wiadomości. Niemniej jednak chcę wam powiedzieć, że to nie była jednostronna decyzja – przeciwnie!”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Prawdą jest, że chciałbym kontynuować ściganie się w MotoGP na pełen etat, ponieważ uważam, że nadal mam prędkość, aby być wśród najlepszych. Jednak prawda jest też taka, że krok, który podejmę w przyszłym roku, dołączając do zespołu testowego i biorąc udział w kilku wyścigach z dzikimi kartami, jest wynikiem porozumienia między obiema stronami, biorąc pod uwagę obecne problemy kontraktowe grupy i myśląc o długoterminowej współpracy, aby uczynić z Pierer Mobility Group punkt odniesienia w Mistrzostwach Świata MotoGP!”

„Przede mną nadal wiele wyścigów w tym roku i w przyszłości, i jako jeden z tych, którzy wierzą, że jedność to siła, będziemy trzymać się razem, aby osiągnąć niezapomniany koniec sezonu! „Dziękuję bardzo!”

Źródło: KTM, motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Nigdy nie byłem fanem jego talentu ale zachował się z klasą, nie kombinuje, nie lawiruje tylko mówi jak jest.
    To nie częste w tym środowisku

  2. Ciekawe oświadczenie, że zrezygnował ze startów. Chyba, że dobrze posmarowali.

  3. Został przyciśnięty do muru i co mógł zrobić z takim gigantem jak KTM

  4. To brzmi jak wyznanie kogoś z jakiejś sekty… PIERER COMPANY, myślę, ze za mało razy było wymienione PIERER COMPANY, tak co najmniej z 40 razy za mało, wszystko dla jej dobra, jej przyszłość jest ważniejsza niż ludzkie życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 2,174 sek