Home / MotoGP / Pramac nie wyobraża sobie przyszłości bez Ducati

Pramac nie wyobraża sobie przyszłości bez Ducati

Pramac to jeden z kilku zespołów, które zbliżają się do końca swojej umowy z producentem, który dostarcza motocykle w MotoGP – w tym przypadku z Ducati. Zespół Paolo Campinotiego jest najważniejszym zespołem satelickim producenta z Borgo Panigale, osiągając świetne wyniki, więc współpraca ta jest niezwykle pozytywna dla obu stron.

Jednak na rynku pojawiają się pogłoski, że stan taki nie musi trwać wiecznie. Yamaha planuje ponownie mieć swój zespół satelicki, KTM zamierza dołączyć kolejny zespół do Tech3 GasGasa, a Ducati, mając w sumie osiem motocykli w padoku, przyznaje, że nie jest to na dłuższą metę idealna sytuacja. Stąd niedawne doniesienia, że Pramac może wcale nie startować dalej z włoską marką.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak menedżer zespołu Pramac, Gino Borsoi chce pozostać z Ducati. Włoch powiedział serwisowi GPOne.com, że umowa jest bliska sfinalizowania, obejmując okres 2025/2026. W ten sposób do Pramaca zgodnie z porozumieniem z Ducati, będzie mógł trafić Fermin Aldeguer, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia.

„Mamy w umowie opcję na kolejne dwa lata na współpracę z Ducati co działa na naszą korzyść i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Praktycznie wszystko jest już podpisane, możemy zakończyć te historie. Świat musiałby się zawalić, abyśmy zmienili zdanie.” – powiedział Borsoi.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy posiadanie trzech zespołów satelickich jest dla Ducati kłopotem?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 2,111 sek