Home / MotoGP / Prezentacja Pramac Ducati już za nami. Kolejny sezon w tym samym składzie

Prezentacja Pramac Ducati już za nami. Kolejny sezon w tym samym składzie

Zespół Pramac Racing pokazał malowanie swoich motocykli Ducati na sezon 2023. Zespół satelicki będzie kontynuował swoją 19-letnią współpracę z Ducati, zapoczątkowaną w 2004 roku. Pramac Ducati będzie również kontynuowało współpracę ze swoim sponsorem tytularnym, firmą Prima.

W składzie zespołu nie zaszły żadne zmiany, i trzeci rok z rzędu jego barw będą bronili Johann Zarco z Jorge Martinem.

Jorge Martin miał ciężki początek 2022 roku, zdobywając tylko 28 punktów w pierwszych siedmiu rundach mistrzostw. Jednak hiszpański zawodnik zdobył drugie miejsce w Argentynie, pokazując swoje prawdziwe tempo. Zakończył sezon na dziewiątym miejscu w mistrzostwach, zdobywając cztery miejsca na podium.

Martin miał szanse na awans do fabrycznego zespołu Ducati na 2023 rok, jednak ostatecznie Włosi sięgnęli po Eneę Bastianiniego, który w barwach Gresini Ducati zaprezentował się o wiele bardziej spektakularnie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jorge Martin powiedział: „Nie mogę się doczekać powrotu do działania z moim zespołem. Ubiegły rok był rokiem szczególnym, również z bardzo trudnymi momentami, ale posłużył mi w rozwoju i staniu się silniejszym. Mam wielkie plany i prawdziwe ambicje, a razem z moim zespołem wiem, że możemy dokonać wielkich rzeczy. Kiedy w Sepang wsiądę na moje Ducati, będę wiedział, czy cała ciężka praca podczas zimowej przerwy była tego warta. Jesteśmy gotowi! Ja jestem gotowy!”

Johann Zarco miał dobry sezon 2022, zajmując ósme miejsce w tabeli. Francuz stanął na podium cztery razy w sezonie i był niezwykle konsekwentny.

Johann Zarco dodał: „Trzeci rok z rzędu będę w Pramac Ducati, bardzo się cieszę, że będę mógł nosić te barwy przez kolejny sezon. Mamy świetny zespół, świetny motocykl… a Jorge i ja bardzo dobrze się dogadujemy. Powiedziałbym, że mamy wszystkie składniki na wspaniały sezon, a może − kto wie? − i zwycięstwo pojawi się po naszej stronie”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Ładny fiolet i nowy wzór malowania. Zmiany na plus.

  2. Najlepszej w MotoGP grafiki od lat czyli Suzuki już niestety nie ma. Jeszcze niedawno satelicka Yamaha była niezła. Reszta to puki co jakaś graficzna sieczka. W Moto 3 Leopard jest ok.

  3. Wyglada jak opakowanie jogurtu. Chlopaki powinni poprosic o doplate do wynagrodzenia za szkody na wizerunku 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
151 zapytań w 1,224 sek