Home / Moto2 / Prezentacja Repsola w Madrycie

Prezentacja Repsola w Madrycie

W sobotni wieczór w Madrycie zaprezentowano zespoły, które w nadchodzącym sezonie 2012 sponsorować będzie Repsol. Na wydarzeniu w Palacio de Deportes de la Comunidad de Madrid zgromadziło się dziewięć tysięcy osób!

Podczas imprezy zorganizowanej w stolicy Hiszpanii, skąd wywodzi się ten znany na całym świecie producent paliw i olejów, zaprezentowali się zawodnicy zespołów, które będzie on sponsorował. Byli to więc startujący w MotoGP  w teamie Repsol Honda – broniący tytułu Casey Stoner i jego zespołowy kolega Dani Pedrosa, gwiazda Moto2 Hiszpan Marc Marquez oraz kierowcy teamu Repsol Moto3 – młodzi Maveric Vinales i Miguel Oliveira. Na sam koniec też Australijczyk pojawił się na scenie na swojej Hondzie RC 213V.

Repsol w każdej kategorii, w której będzie startował, ma silne aspiracje na wywalczenie tytułów mistrzowskich. O najwyższe cele w barwach tejże marki startować będą w MotoGP wyżej wspomniani Stoner i Pedrosa, w Moto2 wciąż dochodzący do siebie Marquez, a w najniższej, nowopowstałej kategorii Moto3 Alex Rins, Miguel Oliveira oraz Maveric Vinales. Ten ostatni startować będzie w zespole Avintia Racing Moto3 (innymi słowy BQR) i Repsol będzie jego prywatnym sponsorem.

To jednak wcale nie koniec, bowiem w hiszpańskich mistrzostwach CEV w barwach Repsola jeździć będą Alex Marquez, Maria Herrera, Francesco Bagnaia i Lorenzo Baldassarri. Młodszy brat ubiegłorocznego v-ce Mistrza Świata Moto2 – Marca Marqueza – w tym roku wystartuje też w Moto3 z kilkoma dzikimi kartami. Na dokładkę trzeba jeszcze dołożyć Toniego Bou i Takahisę Fujinami w trialu.

„Bardzo się cieszę, że jestem obecny tutaj na prezentacji Repsola. Bardzo lubię te imprezy, bo zgromadzeni ludzie dają ci mnóstwo pozytywnej energii. To także fajne być w jednym miejscu z innymi zawodnikami Repsola – zwłaszcza tymi startującymi w trialu, z którymi nie spotykamy się zbyt często. Mam nadzieję, że to dobry start sezonu dla wszystkich,” powiedział Dani Pedrosa, który tak jak jego team-partner #1, udał się do Madrytu wprost z testów w Malezji.

Casey Stoner po pojawieniu się w Hiszpanii teraz liczy na szybki powrót do domu, gdzie czeka na niego jego żona Adrianna i nowonarodzona córeczka Alessandra. „To naprawdę fantastyczne. Jeżdżę w hiszpańskim zespole, a pojawienie się tutaj jako zawodnik to było naprawdę fajne uczucie. Być otoczonym tymi ludźmi w tym miejscu to zawsze było coś, co chciałem przeżyć. To świetne miejsce do prezentacji,” mówił najszybszy zawodnik w trakcie testów na Sepang.

„Fajnie być na tej prezentacji kolejny rok, a bycie zawodnikiem Repsola to ogromny zaszczyt,” komentował natomiast Marc Marquez, którego udział w rundzie otwierającej sezon, w Katarze, nadal stoi pod znakiem zapytania z powodu problemów ze wzrokiem. „To triumfująca marka i cieszę się, że we mnie wierzy. Widzieć logo „Repsol” na swoim motocyklu to powód do dumy. Teraz chcę się cieszyć sezonem, ale pozostajemy spokojni, bo to nasza praca.”

Repsol obecny jest w sportach motorowych od 1969 roku.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,508 sek