Home / MotoGP / Red Bull Ring z nową konfiguracją w sezonie 2022

Red Bull Ring z nową konfiguracją w sezonie 2022

Wygląda na to, że organizatorzy postanowili w końcu zainterweniować po przerażającym wypadku Morbidellego z 2020 roku.

Red Bull ring to krótki, ale bardzo szybki obiekt. Do tej pory najwyższe prędkości można było osiągnąć na prostej za pierwszym zakrętem (umownie prostej gdyż jest ona nieco zakrzywiona). W sezonie 2022 zobaczymy ten fragment toru w nieco innej konfiguracji, bowiem mniej więcej w połowie tej prostej wybudowano dość szeroką szykanę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mieliśmy okazję przetestować ją wirtualnie podczas przedpremierowej rozgrywki w grze MotoGP 22 i wygląda na to, że szykana bardzo wyhamowuje zawodników w tamtym miejscu, a po wyjechaniu z niej do prawego ostrego zakrętu na jej końcu zawodnicy mają połowę prędkości, którą mogliby osiągnąć w starej wersji toru.

Możemy to traktować jako urozmaicenie, ale jesteśmy przekonani że swoje grosze w sprawie przebudowy dorzucił także wypadek Franco Morbidellego z 2020 roku. Mimo wszystko jest to jakiś powiew świeżości i z przyjemnością zobaczymy zawodników MotoGP przekładających się z prawej na lewą stronę w tamtym miejscu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Gucio1846

komentarzy 7

  1. Zaskakująca data na taką szykanę;)

  2. Tja, jak to dobrze, że dziś 01.04 ;-). Pozdro

    • Tym razem nie jest to żart. Informacja faktycznie pojawiła się przed 1 kwietnia i nowa konfiguracja została już uwzględniona w oficjalnej grze. Ta szykana nie jest żartem, ale fakt, wrzucając nie pomyślałem nawet o dacie :)

  3. Takie pytanie trochę off-topowe, czy powstał w ogóle w tym roku coroczny filmik z zawodnikami? Towarzyszył nam od wielu lat, a w tym roku jakby przepadł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,670 sek