Home / MotoGP / Rossi i Biaggi wystartują w „Sic Supermoto Day”!

Rossi i Biaggi wystartują w „Sic Supermoto Day”!

Prawdopodobnie po raz ostatni w historii przyjdzie nam podziwiać walkę pomiędzy Valentino Rossim i Maxem Biaggim! Uspokajamy jednak wszystkich tych, którzy sądzą, że spotkają się oni podczas rywalizacji na maszynach MotoGP bądź World Superbike. Ci dwaj Włosi pojawią się bowiem na imprezie zorganizowanej na cześć Marco Simoncelliego…

Zmagania w stylu iście endurance będą bowiem miały miejsce w dniach 1 i 2 grudnia na torze Latina we Włoszech. Obiekt ten przy okazji zaliczy oficjalne otwarcie, jakiego pozazdrościć mu będą mogli włodarze niejednej trasy.

Wracając jednak do sedna, to cała impreza Supermoto zostanie zorganizowana by uczcić pamięć tragicznie zmarłego przed rokiem „SuperSica”. W sobotę odbędą się kwalifikacje, a w niedzielę wyścig, który liczyć będzie 58 okrążeń. Zawodnicy startować będą w dwuosobowych zespołach, w których jeden spośród nich będzie specjalistą w jeździe Supermoto, a drugi „wywodzić się” będzie z paddocku MotoGP, World Superbike bądź Motocrossu.

Przykładowo, #46 wystartuje w duecie ze słynnym, czterokrotnym Mistrzem Supermoto, Francuzem Thierrym Van Den Boschem. Adrien Chareyre zaś walczyć będzie w jednym zespole właśnie z wyżej wspomnianym #3.

I tak oto, po raz pierwszy od sezonu 2005, gdy Biaggi odszedł z MotoGP, przyjdzie nam obejrzeć pojedynek pomiędzy Maxem i jego odwiecznym rywalem Rossim. Dla fanów jest to tym większa gratka, że przecież „Cesarz Rzymu” niedawno ogłosił przejście na emeryturę, więc prawdopodobnie jest to okazja ostatnia w historii, by obejrzeć jego walkę z Valentino.

W imprezie, która odbędzie się już w przyszły weekend, poza tymi dwoma Włochami, udział weźmie około trzydziestu zawodników światowej klasy, znanych nie tylko z paddocku MotoGP, ale chociażby i WSBK. Przebywający obecnie na emeryturze Loris Capirossi ma natomiast, według zapowiedzi, dać pokaz driftingu.

Wśród tych, którzy potwierdzili swój udział są między innymi: Valentino Rossi, Max Biaggi, Andrea Dovizioso, Mattia Pasini, Michele Pirro, Davide Giugliano, Andrea Iannone, Luca Scassa, Danilo Petrucci, Simone Corsi, Karel Abraham, Eddy La Marra, Lukas Pesek, Michele Fabrizio, Vittorio Iannuzzo, Luca Cadalora, Mauro Sanchini, Thierry Van Den Bosch, Adrien Chareyre, Ivan Lazzarini, Boris Chambon, Christian Ravaglia, Mauno Hermunen, Matt Winstanely i inni.

Impreza zorganizowana pod nazwą „Sic Supermoto Day 2012” pomóc ma w dalszym gromadzeniu funduszy na rzecz fundacji imienia Marco Simoncelliego.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarze 4

  1. bedzie można gdzieś to obejrzeć?

  2. To na prawdę, wydażenie na skalę światową. Jeszcze raz Walle i Max na jednym torze. Trzeba to zobaczyć, tylko niech ktoś napisze gdzie?

  3. Czy można gdzieś to bejerzeć podajcie kanał w tv albo stronkę gdzie będzie np live.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
176 zapytań w 1,445 sek