Home / MotoGP / Rossi miał jeździć w F1 dla Minardi

Rossi miał jeździć w F1 dla Minardi

W latach 2004-2006 Valentino Rossi wziął udział w kilku testach Formuły 1 z Ferrari, a możliwość przejścia z MotoGP do królowej sportów motorowych – wbrew opiniom niektórych – była naprawdę realna. Włoch ujawnił, jaka była ścieżka kariery w F1, która mogła go zaprowadzić do rywalizacji w barwach zespołu z Maranello. Niemniej jednak, The Doctor pozostał w MotoGP, zakończył karierę w 2021 roku, aby poświęcić się w pełni wyścigom GT.

Rossi opowiedział o tej niezrealizowanej decyzji dotyczącej F1 w podcaście Gianluca Gazzoliego: „To było faktem, w tym sensie że w 2004 roku, gdy zwyciężyłem tytuł z Yamahą, Stefano Domenicali (ówczesny dyrektor sportowy Ferrrari) zadzwonił do mnie i powiedział: «Muszę cię wziąć, żebyś przetestował samochód». Pojechaliśmy na Fiorano, aby przetestować auto. Byłem bardzo szybki i uzyskałem czas poniżej 59.1s. Później, po tych testach, pojechałem do Mugello. Przeprowadziłem także kolejny prawdziwy test w Walencji”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dzięki przekonującym wynikom Rossi miał szansę przejścia do F1, jednak nie od razu do zespołu Ferrari. To byłby zbyt odważny krok dla legendarnej włoskiej stajni. #46 najpierw miał sprawdzić się w ekipie z końca stawki. „I wtedy musiałem podjąć decyzję. Jeśli powiedziałbym tak, rywalizowałbym w Minardi, w zespole B. Potem, jeśli byłbym wystarczająco szybki, celem i ścieżką byłoby rywalizowanie dla Ferrari”.

Zespół Minardi był outsiderem Formuły 1, jednak mimo to, stał się odskocznią do kariery dla takich zawodników jak Fernando Alonso czy Mark Webber, którzy potem trafiali do czołowych ekip w stawce.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. W 2004 Stefano Domenicali był w Ferrari „księgowym”(dyr.sportowym). Wówczas szefem zespołu był Jean Todt.

  2. Byście lepiej napisali, że Rossi bedzie jeździł w mistrzostwach świata, a nie wracali do czego z przed 20 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,741 sek