Home / MotoGP / Rusza Liga Typerów 2014 – zarejestruj się już dziś!

Rusza Liga Typerów 2014 – zarejestruj się już dziś!

Tradycyjnie wraz z początkiem nowego sezonu zapraszamy do naszej zabawy w typowanie wyścigów. Jak co roku w Lidze Typerów wprowadzamy kilka drobnych zmian. W sezonie 2014 typować będzie można dwie najważniejsze serie motocyklowe.

Tak jak zwykle, typować można serię MotoGP. Miło nam obwieścić, że w tym sezonie powróci również cykl World Superbike, w nieco rozszerzonym niż wcześniej zakresie: zgodnie z wieloma sugestiami, typowanie będzie dotyczyło nie tylko pierwszego, ale obu wyścigów każdej rundy.

Pierwsza okazja do rozpoczęcia gry nadaży się więc już za kilkanaście dni – 23. lutego 2014 roku odbędzie się otwierająca sezon runda World Superbike na australijskim torze Phillip Island.

Aby móc zagrać, wystarczy mieć założone konto w portalu MOTOSP.PL, które to jest kontem wspólnym tak dla Ligi Typerów 2014, strony internetowej, jak i forum. Po założeniu konta / zalogowaniu na istniejące konto należy kliknąć w guzik Liga Typerów w prawej kolumnie menu, w sekcji LOGIN. Konta z poprzednich edycji Ligi Typerów nie działają – wymagane jest założenie nowego konta.

Bez nazwy 1

 Zasady gry są bardzo proste – uczestnik musi wytypowować czołową 10. każdego wyścigu MotoGP lub World Superbike. Nazwiska zawodników przeciągamy z lewej na prawą kolumnę za pomocą myszy (klikamy na nazwisko i przytrzymujemy Lewy Przycisk Myszy przesuwając nazwisko na odpowiednie miejsce). Następnie klikamy przycisk Zapisz Typy znajdujący się na dole strony. Zamknięcie możliwości oddawania / edytowania typów następuje na 5 minut przed startem każdego wyścigu.

UWAGA: W tym roku nie typujemy zwycięzcy kwalifikacji!

Punktacja przyznawana jest za poprawne wytypowanie zawodnika na odpowiednim miejscu. Punktacja i sposób gry dla MotoGP i World Superbike są identyczne.

Zasady typowania serii:
Ilość obstawianych pozycji: 10. Podział punktów: Trafienie 1 stopnia – 20 pkt. Trafienie 2 stopnia – 12 pkt. Trafienie 3 stopnia – 6 pkt. Trafienie 4 stopnia – 2 pkt. Trafienie 5 stopnia – 1 pkt.
Trafienie 1-ego stopnia to idealne trafienie zawodnika na danej pozycji, czyli typujemy, że na 4. miejscu do mety dojedzie Valentino Rossi i właśnie na tym miejscu przyjeżdża zawodnik. Trafienie 2-ego stopnia to pomyłka o 1 miejsce (w górę lub w dół). Dla naszego poprzedniego przykładu, to Rossi przyjechałby na metę na miejscu 3. lub 5.
Trafienie 3-ego stopnia to pomyłka o 2 miejsca (w górę lub w dół) Dla naszego poprzedniego przykładu, to Rossi przyjechałby na metę na 2. lub 6. miejscu.
I tak dalej aż do pomyłki o 4 miejsca (w górę lub w dół).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Przypominamy również, że jedna osoba może korzystać w grze tylko z jednego konta! W przypadku wykrycia graczy korzystających z więcej niż jednego konta, wszystkie konta danego gracza zostaną usunięte.

Dla najlepszych graczy na koniec sezonu przewidziane są nagrody. O tym, jakie to będą nagrody poinformujemy w dalszej części sezonu. Już teraz zapraszamy do zakładania konta i gry w Lidze Typerów 2014!

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. To będzie mój pierwszy sezon z ligą. Napiszcie czy można edytować swoje typy? Jeśli tak to do kiedy?

    • Tak, typy można oddawać i edytować do momentu na 5 minut przed startem wyścigu. Czyli jak wyścig jest w niedzielę o 14:00, to możliwość edycji wyłączana jest o 13:55.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,426 sek