Home / MotoGP / Tajlandia zamiast Indonezji?

Tajlandia zamiast Indonezji?

chang-international-circuit

Jest spora szansa, że mimo opóźnienia związanego z Indonezją, do kalendarza MotoGP i tak dołączy nowa azjatycka runda. Mówi się, że już za rok możemy zobaczyć wyścigi w Tajlandii. Byłby to pierwszy wyścig w tym kraju. Indonezja gościła grand prix dwa razy, na torze Sentul w 1996 i 1997 roku. Teraz obiekt nie jest jeszcze gotowy na przyjęcia zawodników.

Pojawiła się więc szansa na włączenie Tajlandii, gdzie w Buriram dostępny jest tor Chang International Circuit. Rozgrywane są na nim wyścigi World Superbike. Obiekt spełnia wymogi określone Klasą A w klasyfikacji FIM. Gdyby tak się stało, prawdopodobnie Motocyklowe Mistrzostwa Świata zaliczyłyby GP Tajlandii jednym ciągiem z GP Japonii, GP Australii i GP Malezji, z możliwą jedną przerwą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Możliwe też, że wyścig rozegrany byłby na początku sezonu wraz z GP Kataru, ale wtedy bliskie byłoby zderzenie terminów z rundą World Superbike. Przypomnijmy, że w 2018 roku do kalendarza dołączy GP Finlandii na KymiRingu, zaprojektowanym przez firmę Alexa Wurza – byłego kierowcy Formuły 1 z Austrii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: autosport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Nie możliwe. Tor nie zaprojektowany przez Hermana Tilke? Jestem za

  2. Jak dla mnie to mogłoby dojść jeszcze więcej torów a cykl MotoGP mógłby rozgrywać się 11 miesięcy w roku ( z 1 miesięczną przerwą na wypoczynek zawodników). Jak w listopadzie kończy się cały cykl to do marca po prostu mam „dziurę” w życiorysie :D
    Z całego serca nienawidzę tego okresu pustki bo po prostu UWIELBIAM wyścigi MotoGP :-))))

  3. W tym przypadku fapanie do padockgirls mogłoby być ryzykowne ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,552 sek