Home / MotoGP / Tylko trzech kończy wszystkie wyścigi

Tylko trzech kończy wszystkie wyścigi

Po zaledwie czterech rundach sezonu 2024, już tylko o trzech zawodnikach MotoGP można powiedzieć, że ukończyli każdy dotychczasowy wyścig. Te liczby obejmują zarówno Sprint, jak i główne wyścigi grand prix, rozgrywane w niedzielę. W sumie mieliśmy zatem osiem wyścigów.

Nadal bez choćby jednego wycofania wśród pełnoetatowych zawodników są tylko: Fabio Quartararo (Yamaha), Pedro Acosta (GasGas) i Miguel Oliveira (Trackhouse Aprilia). Ci trzej dotarli do mety we wszystkich dotychczasowych wyścigach, zarówno Sprint, jak i grand prix.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Biorąc pod uwagę tylko wyścigi grand prix, grupa poszerza się o czterech kolejnych zawodników: w tym Brada Bindera (KTM), Eneę Bastianiniego (Ducati), Fabio Di Giannantonio i Marco Bezzecchiego (obaj VR46 Ducati).

Mimo wielu wypadków do jakich dochodzi w wyścigach w tym roku, nie odnotowano żadnych poważnych kontuzji – zupełnie inaczej niż w zeszłym roku, gdzie często zdarzało się, że zawodnicy byli nieobecni z powodu kontuzji przez cały sezon. Już otwarcie sezonu dostarczyło ogromu negatywnych wrażeń.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy w sezonie 2024 będzie zawodnik, który ukończy 100% wyścigów grand prix (niedzielnych)?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Autor tego tekstu chyba średnio zapoznał się z wynikami wyścigów MotoGP… Po pierwsze we wszystkich zawodach dojechał Pedro Acosta, trochę słabo pomijać wschodząca gwiazdę klasy królewskiej… Po drugie Luca Marini nie dojechał do mety w sprincie w GP Hiszpanii. Po co pisać bzdury?

    • Patologia pisać o statystykach zapominając żeby je najpierw sprawdzić. Proponuje sie troche przyłożyć nastepnym razem

  2. zasada „nie wiem więc się wypowiem” króluje w najlepsze. Czego wymagać od komentujących artykuły jak piszący je sami nie wiedzą o czym piszą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 2,170 sek