Home / MotoGP / Viñales: Jestem pewny siebie w walce o mistrzostwo

Viñales: Jestem pewny siebie w walce o mistrzostwo

 

Zawodnicy zakończyli GP Niemiec, a z nim pierwszą połowę sezonu. Maverick Viñales wyścig na torze Sachsenring ukończył tuż za podium. Czwarta pozycja jest świetnym rezultatem, ponieważ zawodnik Yamahy po trudnych kwalifikacjach startował dopiero z trzeciego rzędu.

Viñales z okrążenia na okrążenie wyprzedzał swoich rywali od początku wyścigu. W połowie dogonił i prześcignął w imponujący sposób swojego kolegę zespołowego Valentino Rossiego. Wyprzedzając dziewięciokrotnego mistrza świata Maverick znalazł się na czwartej pozycji z kilku sekundową stratą do Daniego Pedrosy, który jechał jako trzeci. Viñales odjechał od Rossiego na ponad sekundę, ale nie zdołał dogonić już zawodnika Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem pewny siebie w walce o mistrzostwo. Zaczynałem jako 11, ale zakończyłem wyścig tuż za podium. Straciłem dużo czasu na wyprzedzanie rywali, byłem ciągle dość blisko Daniego, więc oznacza to, że zrobiliśmy naprawdę dobrą robotę podczas całego wyścigu. Moje wrażenia z wyścigu są dobre, wykonaliśmy dobrą pracę, odzyskaliśmy maksymalną liczbę pozycji, dlatego dojechałem jako czwarty.” – powiedział zawodnik Yamahy.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, wiemy, że wciąż musimy poprawiać motocykl, ale ogólnie było bardzo dobrze. Po Assen jest to drugi pozytywny rezultat, ale w porównaniu do Mugello nie jest on aż tak pozytywny, ponieważ stworzyliśmy przerwę w klasyfikacji. Utraciłem dużo w Montmeló i popełniłem błąd w Assen, ale ogólnie jest bardzo dobrze, nawet z błędami, wciąż idziemy do przodu.” – dodał Hiszpan. Obecnie Maverick w kwalifikacji generalnej znajduje się na drugiej pozycji.

„Aby kontynuować to musimy pracować trochę więcej, szczególnie w kwalifikacjach i przygotowaniach do wyścigu. To wszystko jest w naszych rękach, spróbujemy zrobić to lepiej. Postaram się poprawić mój styl jazdy i wrócić silniejszy i sprawniejszy, więc miesiąc przerwy będzie dobry.” – podsumował Maverick Viñales. Zawodnicy udają się teraz na miesiąc wakacyjnej przerwy, a po niej zmierzą się na czeskim obiekcie w Brnie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: a.alice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,172 sek