Home / MotoGP / Włochy ograniczają możliwość opuszczenia kraju. Maleją szanse na GP Ameryk

Włochy ograniczają możliwość opuszczenia kraju. Maleją szanse na GP Ameryk

Włoski rząd wprowadza nowe przepisy, które mogą pogrzebać szanse na rychłe rozpoczęcie sezonu MotoGP. W północnych prowincjach, w ramach walki z rosnącą liczbą przypadków zarażenia koronawirusem, będzie ograniczana możliwość wjazdu i wyjazdu.

Strefę tę stanowi Lombardia oraz 14 północnych miast i prowincji: Piemont, Wenecja Euganejska, Emilia-Romania, Marche, Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Padwa, Treviso, Wenecja, Rimini, Pesaro, Urbino, Piacenza, Reggio Emilia, Alessandria, Asti, Novara, Verbano-Cusio-Ossola i Vercelli. Przepisy mają wejść w życie już dziś. Nie będzie ścisłego zakazu, o którym początkowo się mówiło – premier Giuseppe Conte zaprzeczył wprowadzeniu „czerwonej strefy”, oznaczającej bezwzględne odcięcie od świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ograniczenia w opuszczeniu strefy, który ma obowiązywać przynajmniej do 3 kwietnia, nie jest definitywny – osoby, które muszą przemieścić się poza nią w celach rodzinnych lub do pracy będą mogły to zrobić w określonych warunkach, jednak nie wiadomo, czy włoskie władze zezwolą na wyprawy i powrót na inne kontynenty – czyli w tym przypadku podróż do Austin w Teksasie.

W ciągu ostatniej doby we Włoszech potwierdzono aż 1200 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. W sumie jest to ponad 5800 zarażonych. W sobotę zmarło 36 osób – w sumie już 233. Włochy są trzecim krajem na świecie pod względem liczby zarażonych – po Chinach i Korei Południowej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Cos tam dzisiaj czytałem na Onecie że ferrari ma zgodę na wylot do Australii więc może się zgodzą na Ducati do Stanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
146 zapytań w 1,250 sek