Home / Inne / 4 godziny na PitBike’u. Pierwszy Endurance DuszanTeam zaliczony!

4 godziny na PitBike’u. Pierwszy Endurance DuszanTeam zaliczony!

Za nami pierwszy tegoroczny wyścig Endurance organizowany przez DuszanTeam. W Trzyńcu zawodnicy spotkali się aby poszaleć przez 4 godziny na PitBike’ach!

Na bardzo krętym i technicznym torze SteelRing położonym w Czechach entuzjaści pitbike’ów zjawili się aby sprawdzić swoją wytrzymałość na dystansie 4 godzin. W zawodach wzięło udział dziewięć zespołów w których łącznie wystartowało 23 zawodników i zawodniczek. Niech nikogo nie zmyli fakt że ten Endurance trwał „tylko” cztery godziny. Ogromna ulewa, bardzo techniczna nitka toru w połączeniu z niezwykle czułym, reagującym na wszystko pitem to niezwykle morderczy trening. Kto poradził sobie najlepiej?

Kliknij, aby pominąć reklamy

Najszybszym zespołem został „Gazuu Team” w którego składzie znajdowali się Patryk Stankiewicz, Bartosz Krygier oraz Wojciech Orliński. Zawodnicy w czasie 4 godzin pokonali aż 191 okrążeń i ustanowili najszybsze pojedyncze okrążenie wynoszące 1’10.807 sek. Na drugim miejscu znaleźli się „Popitoleni Racing For Fun” w składzie Wiktor Majchrowski, Hubert Grabowski i Rafał Batko. Motocykliści ukończyli 184 okrążenia z najlepszym czasem 1’12.353. Trzecie miejsce na podium wywalczył zespół składający się zaledwie z dwóch zawodników, którymi są Paweł Wilk i Peter Smetana. Zespół o dźwięcznej nazwie „WILK NA Śmietanie” zaliczył 179 okrążeń z najlepszym czasem jednego okrążenia wynoszącym 1’11.347. Pozostałe miejsca zajęli kolejno: „I CO SIĘ PATRZYSZ Team” (Paweł Skałka, Paweł Krzywobłocki), „Gacuś Racing Team” (Konrad Żak, Łukasz Kocot, Gabryś Cisielski), „Minetaur Racing Team” (Jakub Galos, Łukasz Adamczyk, Norbert Góra), „MRF – Maryla Rodowicz Fanclub” (Adrian Manowski, Filip Nowak, Jakub Kurkowski), „BLONDYNKI” (Karolina Habraszka, Anna Nowak), „JUNIOR RACING KYSUCE” (Maciej Smetana, Erik Kralik).

Za nami najkrótszy z wyścigów Endurance przygotowanych przez DuszanTeam z kolei przed nami są się jeszcze dwa, które odbędą się na torach w Słomczynie (12h, 07.08.2022) i ponownie w Trzyńcu (8h, 11.09.2022), ale tym razem na „normalnych” motocyklach o pojemności 300cm3. Zapraszamy do śledzenia zawodów i czytania dalszych relacji!

AUTOR: Gucio1846