Home / WMMP / BMW Sikora Motorsport rozpoczyna sezon wyścigowy w Poznaniu

BMW Sikora Motorsport rozpoczyna sezon wyścigowy w Poznaniu

Bielski zespół BMW Sikora Motorsport już w ostatni weekend maja rozpocznie w Poznaniu kolejny sezon rywalizacji w motocyklowych mistrzostwach Polski. W barwach wielokrotnych mistrzów kraju wystartują w tym roku Patryk Kosiniak i Irek Sikora.

28-letni Kosiniak to nowa twarz w ekipie z Bielska Białej. Tarnowianin to aktualny mistrz międzynarodowej serii Yamaha R6 Dunlop Cup, który w tym sezonie postanowił przesiąść się na większy motocykl i stanąć do walki w najmocniejszej klasie Superbike. „Kosa” zrobi to za sterami BMW S1000RR właśnie w barwach BMW Sikora Motorsport, startując razem z zespołem nie tylko w pełnym cyklu prestiżowych międzynarodowych mistrzostw Niemiec IDM Superbike, ale także w wybranych rundach mistrzostw Polski i Alpe Adria, w tym w pierwszej rundzie w Poznaniu pod koniec maja.

Kosiniak ma za sobą udany debiut w IDM Superbike. Tydzień temu wywalczył bowiem punkty w swoim pierwszym starcie na torze Nurburgring, dzięki czemu jest najwyżej sklasyfikowanym debiutantem. Co więcej, piątkowe treningi „Kosa” zakończył wówczas na rewelacyjnym, szóstym miejscu. W Poznaniu 28-latek liczy na walkę o zwycięstwa w obu wyścigach klasy Superbike.

Drugiego BMW S1000RR przygotowanego przez BMW Sikora Motorsport przy współpracy z BMW Wilbers dosiądzie w tym roku lider i menedżer ekipy, Irek Sikora. Trzykrotny mistrz Polski klasy Superbike wciąż wraca do pełnej formy po ubiegłorocznym wypadku i kontuzji nogi podczas rundy IDM Superbike na torze Lausitzring. Decyzja o jego starcie w Poznaniu podjęta zostanie tuż przed zawodami po dokładnych konsultacjach z lekarzami, ale jedno jest pewne: zawodnik z Mikołowa chce walczyć w tym roku o kolejne zwycięstwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rywalizacja w Poznaniu będzie wyjątkowa także dzięki relacjom na żywo, zarówno w internecie na portalu livemotorsport.tv, jak i w telewizji, na antenie stacji Motowizja. Bezpośrednie relacje z wyścigów klasy Superbike odpowiednio w piątek o 16:20 i w sobotę o 15:00.

„Po udanym debiucie w IDM Superbike jestem bardzo podekscytowany startem przed polskimi kibicami w barwach BMW Sikora Motorsport w Poznaniu – mówi Patryk Kosiniak, który miesiąc temu startował także na BMW w 24-godzinnym wyścigu mistrzostw świata FIM EWC w Le Mans. – Czeka nas zacięta walka, ponieważ zmierzymy się z europejską stawką serii Alpe Adria, ale dzięki temu będzie jeszcze ciekawiej. Miałem już okazję dokładnie poznać moje nowe BMW podczas zimowych testów i pierwszej rundy mistrzostw Niemiec, a także dobrze zgrać się z moją nową ekipą, dlatego do Poznania jedziemy przygotowani i chcemy walczyć o miejsca w ścisłej czołówce. Mam nadzieję, że na torze już teraz dołączy do nas także Irek, który jako trzykrotny mistrz Polski z pewnością będzie bardzo trudnym rywalem.”

„Nie mogę doczekać się powrotu na moje BMW i tor wyścigowy – dodaje Irek Sikora. – Cały czas wracam do pełni formy, dlatego start w Poznaniu stoi jeszcze pod znakiem zapytania, ale prędzej czy później chcę ponownie walczyć o czołowe pozycje w mistrzostwach Polski i znów rywalizować z europejską czołówką w IDM Superbike. Ten sezon zapowiada się dla naszego zespołu bardzo ekscytująco, ponieważ dołączył do nas Patryk Kosiniak, który jest młodym i bardzo utalentowanym zawodnikiem. Już podczas pierwszej rundy w Niemczech pokazał na co go stać, dlatego jestem przekonany, że w Poznaniu będzie walczył o zwycięstwa. Mam nadzieję, że jak najszybciej dołączę do niego w tej walce, ponownie dając naszym kibicom i partnerom sporo powodów do radości.”

Kliknij, aby pominąć reklamy
Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
136 zapytań w 1,335 sek