Home / WMMP / Marek Szkopek i Team Recykl Mistrzami Polski!

Marek Szkopek i Team Recykl Mistrzami Polski!

W miniony weekend na torze Poznań odbyła się czwarta runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Alpe Adria. Po raz kolejny Team Recykl dominował w klasie Supersport i dzięki dwóm zwycięstwom Marek Szkopek zapewnił już sobie tytuł Mistrza Polski. Doskonale spisał się też Sebastian Zieliński, który w sobotę był czwarty, a w niedzielę trzeci i awansował na drugie miejsce w punktacji sezonu WMMP.

Prawie 80 punktów, które zdobyli nasi zawodnicy zapewniło też dla Team Recykl tytuł zespołowy w klasie Supersport. W klasie Superbike ze zmiennym szczęściem startował jeżdżący manager zespołu, Bartek Lewandowski, który w sobotę był ósmy, a w niedzielę niestety nie dotarł do mety. Po siedmiu wyścigach sezonu Lewandowski jest 15 w klasyfikacji generalnej.

Po weekendzie w Poznaniu bardzo dobrze wygląda też sytuacja w klasyfikacji Alpe Adria, gdzie Marek umocnił się na pozycji lidera i na trzy wyścigi przed końcem ma już 37 punktów przewagi nad Igorem Kalabem z Czech. W tej klasyfikacji Sebastian zajmuje dziesiąte miejsce, ale nie startował we wszystkich wyścigach.

Bartek Lewandowski, manager Team Recykl, Superbike:
Na początku chcę pogratulować Markowi tytułu indywidualnego i podziękować Sebastianowi za cenne punkty, które dały tytuł dla Team Recykl. Cieszę się, że wszystko co zaplonowaliśmy przed sezonem na razie się udaje i nasza ciężka praca daje rezultaty. Teraz, gdy w Polsce wszystko jest jasne musimy skoncentrować się na Alpe Adria i mistrzostwach Europy w Albacete. Mam nadzieję, że uda utrzymać się imponującą przewagę i dołożymy kolejny tytuł do tegorocznej kolekcji. Trzymajcie za nas kciuki.

 

Marek Szkopek, Mistrz Polski Supersport:
Jestem bardzo szczęśliwy, że po 13 sezonach na torze wreszcie zdobyłem upragniony tytuł Mistrza Polski. Wiele razy było bardzo blisko, ale zawsze brakowało trochę szczęścia. Dziękuję Pirelli, mojemu mechanikowi i Team Recykl, ponieważ dzięki ich zaangażowaniu miałem do dyspozycji sprzęt na najwyższym poziomie. Teraz chcemy skoncentrować się na Alpe Adria i zdobyć kolejny tytuł w tym roku.

Wyniki WMMP

Wyniki Alpe Adria

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. Gdybym tylko miał trochę mocniejszą R6tkę to bym go objechał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,559 sek