Home / WMMP / Motocykliści Global-tech Racing w międzynarodowej stawce podczas trzeciej rundy WMMP w Poznaniu

Motocykliści Global-tech Racing w międzynarodowej stawce podczas trzeciej rundy WMMP w Poznaniu

Zawodnicy sosnowieckiego zespołu wystartują w ten weekend w trzeciej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się razem ze zmaganiami międzynarodowej serii Alpe Adria na torze w Poznaniu.

Po trzech wyścigach kategorii Superstock 1000, wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje lider ekipy Global-tech Racing, Adrian Pasek. 21-latek z Kolbuszowej do drugiego w tabeli Pawła Górki traci jedynie dziewięć punktów i udaje się do Poznania z zamiarem redukcji tej różnicy. „Pasio” stanął już w tym roku na podium podczas pierwszej rundy WMMP w Poznaniu, dlatego w najbliższy weekend zamierza na swojej Aprilii znów walczyć o czołowe pozycje.

Zadanie to utrudnią z pewnością zagraniczni zawodnicy, którzy wystartują w Poznaniu podczas połączonych rund WMMP i Alpe Adria, ale Pasek rywalizował już z nimi w tym roku w czeskim Moście, gdzie trzy tygodnie temu finiszował na piątej pozycji, jako pierwszy z Polaków, mimo problemów z kontrolą trakcji w swoim motocyklu. Reprezentant Global-tech Racing jest więc pewny siebie przed dwoma wyścigami, jakie czekają go w ten weekend.

Trzy tygodnie temu w Moście zabrakło Piotra Surowca, ale m.in. dzięki podium wywalczonego podczas pierwszej rundy w Poznaniu, „Pejser” utrzymał świetne, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Supersport. Dzięki systematycznym postępom i poprawie ustawień swojej Yamahy R6, Surowiec liczy w ten weekend na kolejny pojedynek o podium, umocnienie się na trzecim miejscu w tabeli i zbliżenie do liderów.

W Pucharze Polski klasy Rookie 600 bezapelacyjnym faworytem jest kolejny z reprezentantów Global-tech Racing, Przemek Krajewski. 23-letni noworudzianin ma na swoim koncie bezbłędny sezon i komplet zwycięstw w pierwszych trzech wyścigach, dlatego do Poznania wraca z zamiarem walki o kolejne wygrane i powiększenie przewagi w tabeli. Jeśli uda mu się zrealizować swój plan, podczas kolejnej rundy WMMP Przemek być może zadebiutuje już w mistrzowskiej kategorii Supersport u boku Piotra Surowca.

Spory, wyścigowy apetyt ma także Darek Orłowski, który po sięgnięciu po podium podczas trzeciej rundy Pucharu Polski klasy Rookie 1000 w czeskim Moście, także udaje się do Poznania w bojowym nastroju. 34-latek z Ostrowa Wielkopolskiego zajmuje obecnie wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, w której tylko trzy punkty brakują mu do wskoczenia na przysłowiowe podium sezonu. Plan na najbliższy weekend jest więc oczywisty.

Runda w Poznaniu zapowiada się także bardzo pracowicie dla jeżdżącego managera ekipy Global-tech Racing, Beniamina Bednarskiego. 29-latek wraca za stery swojego motocykla, na którym wystartuje w drugiej rundzie pucharu Aprilii z zamiarem awansu do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej po dwóch zaplanowanych na ten weekend wyścigach.

Każdego z zawodników Global-tech Racing czeka w ten weekend start w aż dwóch wyścigach. Zmagania w Poznaniu już w piątek rozpoczną motocykliści klas Pucharu Polski. Kolejne wyścigi odbędą się w sobotę i w niedzielę. Więcej informacji o zawodnikach i zespole Global-tech Racing pod adresem www.global-racing.pl oraz na profilu „Global-tech Racing” na Facebooku.

Adrian Pasek

„Po drobnych problemach podczas ostatniej rundy, nasi mechanicy w pocie czoła pracowali nad przygotowaniem motocykla na najbliższy weekend. To bardzo ważne, ponieważ w Poznaniu czekają nas tylko dwa treningi wolne, po których odbędą się już kwalifikacje. Przy tak małej ilości czasu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik już od pierwszego okrążenia. Jestem bardzo dobrze przygotowany i chcę walczyć w ten weekend o wysokie miejsca w ścisłej czołówce. Obecność zagranicznych zawodników to dla mnie dodatkowa atrakcja. W końcu im więcej rywali, tym więcej walki i dobrej zabawy podczas obu wyścigów.”

Piotr Surowiec:

„To nie będzie łatwy weekend, ponieważ na torze pojawi się wielu zagranicznych, bardzo szybkich zawodników z serii Alpe Adria. Startuję w klasie Supersport na motocyklu w słabszej specyfikacji Superstock, dlatego absolutnie kluczowe będą dla mnie dobre kwalifikacje, start i pierwsze okrążenia. Jeśli wywalczę wysokie pole startowe i dobrze wystartuję, utrzymanie tempa rywali na mocniejszych maszynach będzie łatwiejsze. Jeśli jednak zepsuję kwalifikacje lub start, wyścigi będą bardzo trudne. Ostatnie treningi Speed Day były jednak dla mnie rewelacyjne. Miałem bardzo dobre tempo, także na zużytych oponach. Mam nadzieję, że rozpocznę weekend na tym poziomie i urwę jeszcze sekundę lub dwie z czasów okrążeń. Nigdy nie byłem w takiej formie jak obecnie i chcę to wykorzystać.”

Przemek Krajewski

„Niedawne treningi Speed Day były dla mnie bardzo udane. Poprawiłem swój rekord okrążenia, więc jestem mocno zmotywowany przed najbliższym weekendem. Możemy jeszcze trochę poprawić ustawienia motocykla, ale mamy na to czas i mimo wszystko jestem w stanie walczyć o kolejne zwycięstwa. Zapowiada się upalny weekend, co oznacza dobre czasy, ale także spore wyzwanie kondycyjne. Nie jest to jednak dla mnie problemem. Kiedy gasną czerwone światła, adrenalina bierze górę, a ból pojawia się dopiero po zejściu z motocykla. Po małych problemach w Czechach, wymieniłem klamkę sprzęgła na dłuższą, dzięki czemu moja lewa ręka nie będzie się już męczyć. Chcę w ten weekend walczyć o kolejne wygrane i powiększyć swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. Gdy będzie odpowiednio duża, chciałbym jeszcze w tym sezonie awansować do mistrzowskiej kategorii Supersport, ale najpierw muszę zaliczyć kolejny bezbłędny weekend w Rookie 600.”

Darek Orłowski

„W miarę jedzenia apetyt rośnie, więc po podium w Czechach chciałbym w Poznaniu zaliczyć równie udany weekend. Tylko trzy punkty dzielą mnie od trzeciego miejsca w tabeli, więc po wyścigach chciałbym wracać do domu oczko wyżej w klasyfikacji generalnej. Czekają nas dwa wyścigi, co zawsze jest sporym wyzwaniem, ale intensywnie trenowałem i jestem gotowy do walki. Niedawno razem z zespołem testowaliśmy także na torze w Poznaniu. Kręciłem szybkie czasy i miałem równe tempo, dlatego myślę, że miejsce na podium w ten weekend także będzie w naszym zasięgu.”

Beniamin Bednarski

„Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni przed weekendem Alpe Adria i liczymy na czołowe pozycje we wszystkich klasach. Ja sam chcę z kolei po prostu dobrze się bawić i dojechać do mety obu wyścigów pucharu Aprilii. Cały zespół dobrze przepracował ostatnie treningi Speed Day. Chcielibyśmy, aby w klasie Superstock 1000 Adrian Pasek nawiązał walkę z liderem tabeli, a Piotr Surowiec umocnił się na trzecim miejscu w Supersportach. Przemek Krajewski jest faworytem w Rookie 600 i jeśli wypracuje sobie odpowiednią przewagę w tabeli, wkrótce będzie mógł awansować do klasy mistrzowskiej. Darek Orłowski liczy z kolei na kolejne podium w Rookie 1000. Podczas ostatnich treningów ja również intensywnie pracowałem pod okiem Adriana i chciałbym w ten weekend poprawić swoje czasy. Mamy więc nadzieję, że dla całej ekipy Global-tech Racing będzie to udana runda.”

Info prasowe

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,526 sek