Home / Slider / Pierwsze puchary dla Ducati Toruń-Motul Team

Pierwsze puchary dla Ducati Toruń-Motul Team

Marcin Walkowiak

Piotr Prendota i Robin Kraaikamp reprezentujący zespół Ducati Toruń-Motul Team wywalczyli w miniony weekend na węgierskim torze Pannonia Ring pierwsze puchary dla toruńskiej ekipy podczas wyścigów International Motorcycle Race Cup na węgierskim torze Pannonia Ring.

IMRC to cykl gromadzący wokół siebie zawodników z Czech, Polski i Słowacji, którzy oprócz rywalizacji w ramach pucharu, walczą w swoich własnych klasyfikacjach. Był to pierwszy start toruńskiej ekipy w 2015 roku, która przygotowuje się do sezonu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Oprócz Piotra Prendoty startował także Robin Kraaikamp, który stanął
na podium wyścigu Super Stock 1000, mimo że starty na Węgrzech traktował wyłącznie treningowo. Na torze byli także Marcin Walkowiak i Maciej Ukleja, których celem nie była rywalizacja, a dalsze zapoznawanie się z motocyklem i udoskonalanie swojej jazdy.

Piotr Prendota

„Jestem zadowolony z mojego występu na torze Pannonia Ring. Mimo kapryśnej pogody
w sobotę, udało się wykonać kilka dobrych kółek. W niedzielę podkręciłem mocno tempo, poprawiając wynik zarówno w kwalifikacjach jak i w wyścigu IMRC. Ostatecznie zająłem
4. pozycję w klasyfikacji generalnej z czasem 2:03. Jest to tym samym 2. miejsce wśród polskich zawodników. Warto podkreślić, że poziom wyścigu był bardzo wysoki i nie odbiegał od tempa klas SBK i STK1000”.

Robin Kraaikamp

„Poprawiłem znacząco moje czasy względem treningu sprzed dwóch tygodni i zająłem 5. i 3. miejsce w wyścigach Super Stock 1000. Nadal pozostało przede mną dużo pracy, podczas następnego treningu przed rundą w Poznaniu będę się dalej „wjeżdżał” w motocykl i pracował nad ustawieniami geometrii, aby być gotowym na start sezonu”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Marcin Walkowiak

„Testy na torze Panonia Ring były dla mnie bardzo pozytywne. Z każdym kolejnym okrążeniem poprawiałem swoje czasy i czułem się pewniej na motocyklu. Jest to dopiero drugi wyjazd treningowy w tym sezonie, dlatego czeka mnie jeszcze sporo pracy przed pierwszymi zawodami”.

Maciej Ukleja

„Drugi wyjazd treningowy w tym sezonie był udany. Czasy okrążeń są coraz niższe, ale odstają od moich założeń. Czeka mnie jeszcze wiele pracy. Z niecierpliwością oczekuje następnych treningów”.

Ducati Toruń-Motul Team rozpocznie swoją regularną kampanię w pierwszej połowie maja
na Torze Poznań, będącym areną inauguracji tegorocznych Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Starty treningowe na torze Pannonia Ring dadzą ekipie przewagę podczas drugiej rundy sezonu, która odbędzie się właśnie na węgierskim obiekcie.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,465 sek