Home / WMMP / Sembera i LRP Poland na podium w Poznaniu

Sembera i LRP Poland na podium w Poznaniu

Reprezentujący barwy polskiej ekipy LRP Poland Czech Michał Sembera stanął na podium otwierającego sezon motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 1000 wyścigu na torze w Poznaniu.

Aktualny drugi wicemistrz Polski klasy Superbike dołączył w tym roku do polskiego zespołu, rozpoczynając zmagania od trzeciego miejsca w klasyfikacji WMMP w piątkowym wyścigu. Dzień później Czech finiszował na czwartej pozycji, umacniając się w czołówce generalki. Jednocześnie Sembera zajął także wysokie, piąte i siódme miejsce w klasyfikacji międzynarodowej stawki Alpe Adria, która w ten weekend ścigała się w Poznaniu razem z WMMP.

Solidny debiut w barwach LRP Poland zaliczył także Grzegorz Hanuszewicz. Zdobywca Puchar Polski Rookie 1000 sprzed dwóch lat w piątek finiszował tuż za podium WMMP klasy Superstock 1000, a w sobotę był piąty, jednocześnie punktując także w Alpe Adria dzięki dziewiątej i jedenastej pozycji.

Barwy LRP Poland w klasie Superbike reprezentowali na motocyklach BMW S1000RR i oponach Pirelli jeżdżącym menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski oraz były mistrz Polski Tomasz Serafin. Podczas gdy Lewandowski dwukrotnie finiszował na szóstej pozycji w klasyfikacji WMMP, punktując także w Alpe Adria, Serafin kończył wyścigi odpowiednio na dziewiątym i ósmym miejscu w stawce mistrzostw Polski. Niestety obu wyścigów Pucharu Polski Rookie 1000 nie ukończył doświadczony Dariusz Muszyński.

Kolejna runda WMMP i Alpe Adria czeka motocyklistów LRP Poland w ostatni weekend czerwca na Słowacji. Będzie ona wyjątkowa i pracowita, bowiem w tych samych dniach i na tym samym torze polski zespół weźmie także udział w trzeciej w tym roku rundzie mistrzostw świata Endurance, wyścigu 8 godzin Slovakiaring.

„To była bardzo udana runda, która przebiegła bez większych przygód i wywrotek – podsumował szef zespołu Bartłomiej Lewandowski. – Michał Sembera stanął na podium, rozpoczynając sezon i naszą współpracę w świetnym stylu. Grzesiek Hanuszewicz poprawiał swoje życiówki praktycznie z każdym wyjazdem na tor, a Tomek z Darkiem świetnie się bawili, o co przede wszystkim chodzi w tym sporcie. Testowaliśmy także w ten weekend nową technologię, którą będziemy używać podczas najbliższej rundy mistrzostw świata Endurance na Słowacji, gdzie gorąco zapraszamy polskich kibiców. Wasz doping jest dla nas bardzo ważny, a Wam zapewne spodoba się fakt, że runda MŚ będzie połączona ze zmaganiami Alpe Adria i mistrzostw Polski. Zapowiada się więc wyjątkowe święto sportów motorowych.”

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski