Home / WMMP / Weekend z problemami i kolejne punkty Mariusza Domalewskiego w WMMP w Oschersleben

Weekend z problemami i kolejne punkty Mariusza Domalewskiego w WMMP w Oschersleben

W dniach 20-21 lipca na Oschersleben odbyły sie kolejne zawody z cyklu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, połączone z serią Mistrzostw Europy – Alpe Adria. Od piątkowych treningów Mariusz Domalewski miał dobre tempo. Niestety podczas sobotnich kwalifikacji, wskutek uszkodzenia tylnej zębatki motocykla Domel zaliczyl groźnie wyglądający wypadek.

Wielogodzinna naprawa motocykla pozwoliła stanąć na polach startowych do wyścigu #1. Mimo uszkodzonej elektroniki w swoim motocyklu, wywalczył 7. miejsce miejsce w Mistrzostwach Polski i 1. w kategorii debiutantów.

Udział w niedzielnym wyścigu w wykonaniu Mariusza od samego rana stał pod znakiem zapytania. Skutki sobotniego upadku dawały o sobie znać ale, Mariusz postanowił wystartować, choć przez cały dystans walczył głównie z bólem i swoimi ograniczeniami. Finalnie udało sie dojechać ponownie na 7. miejscu mistrzostw Polski i 2. wśród debiutantów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bardzo lubię niemiecki tor i od dłuższego czasu wyczekiwałem tych zawodów. Piątkowe treningi przebiegły po mojej myśli. Znalazłem dobre ustawienia motocykla i mogłem być konkurencyjny. Niestety podczas sobotnich kwalifikacji dopadł mnie pech. Uszkodzona tylna zębatka spowodowała zablokowanie tylnego kola i w efekcie potężną wywrotką przy dużej prędkości.” – mówił Mariusz Domalewski.

„Długa naprawa umożliwiła mi wystartowanie w sobotnim wyścigu. Niestety po upadku pojawiły się problemy z elektroniką i cały sobotni wyścig musiałem radzić sobie bez wsparcia kontroli trakcji. Mimo tych przeciwności wywalczyłem świetne 7. miejsce w mistrzostwach Polski i 1. w kategorii debiutantów. W niedzielne popołudnie odbył się wyścig nr 2. Mocno obity i głównie walcząc z bólem ręki i kolana stanąłem na polach startowych. Sobotni upadek dawał mi się mocno we znaki i za cel postanowiłem sobie dojechać do linii mety zbierając cenne punkty. Udało mi się ukończyć wyścig i ponownie dojechać na 7. miejscu mistrzostw Polski,a także na 2. wśród debiutantów najwyższej klasy Superbike. Teraz kilka tygodni przerwy, podczas której zbiorę siły i przygotuje motocykl a już 10-11 sierpnia kolejna runda wyścigowa na rodzimym torze Poznań, na którą wszystkich serdecznie zapraszam.” – zakończył Domel.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,499 sek