Home / Slider / Barcelona pierwszy raz w kalendarzu WSBK! Trzeci hiszpański tor

Barcelona pierwszy raz w kalendarzu WSBK! Trzeci hiszpański tor

W 2020 roku seria World Superbike uda się do Hiszpanii, na tor Circuit de Barcelona-Catalunya, na którym rozgrywane są wyścigi MotoGP o Formułu 1. Będzie to debiut tego obiektu w kalendarzu WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dorna podpisała umowę z torem aż na 5 lat, a więc na sezony 2020 – 2024. Przyszłoroczna runda odbędzie się w dniach 18-20 września. W ten sposób w WSBK są już trzy tory w Hiszpanii, a do pobicia „rekordu” z MotoGP brakuje jednego toru.

Nie ma jeszcze pełnego kalendarza na przyszły rok, ale mówi się, że znikną z niego wyścigi na Laguna Seca oraz Buriram. Wrócić może natomiast niemiecka runda na Oschersleben.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. To chyba oznacza, że mamy pierwszego kandydata to wypadnięcia z kalendarza MotoGp w 2022.
    Wygląda na to że o ile MotoGp, Dorna chce promować po za Europą, to SBK będą o wiele bardziej „europejskie” niż do tej pory.

  2. Dla dorny najlepiej jakby wszystkie tory i wszyscy zawodnicy byli z Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,359 sek