Home / Slider / Bautista: Najlepsze testy w karierze

Bautista: Najlepsze testy w karierze

Dzisiaj drugi dzień testów na torze Phillip Island w Australii zakończył oficjalnie okresprzedsezonowy, a w piątek rano rozpoczną się już treningi wolne przed australijską rundą, pierwszym wydarzeniem sezonu 2023 w WSBK. Dla zespołu Aruba.it Racing – Ducati były to bardzo owocne dwa dni pracy, gdzie Alvaro Bautista i Michael Rinaldi ustanowili mocne czasy zarówno na szybkich okrążeniach, jak i w tempie wyścigu.

Po dwóch sesjach w poniedziałek zakończonych na drugiej i trzeciej pozycji, Rinaldi i Bautista poprawili się jeszcze bardziej w drugim dniu testów. Zdobywca tytułu mistrza świata ustanowił najlepszy czas z dwóch dni testów podczas FP1 (1’30.272s) i przeprowadził przekonującą symulację wyścigu po południu. Rinaldi również wykorzystał doskonałe warunki na torze w początkowych okrążeniach FP1, ustanawiając czas 1’30.501s (P3 w łącznej klasyfikacji), zanim przeszedł do długiego przejazdu po południu, jeżdżąc z wyrazistym tempem wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

P1 – Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati #1): „Jestem zadowolony, ponieważ od razu poczułem dobry kontakt z motocyklem. Pracowaliśmy dużo nad ustawieniem i oponami, które będziemy używać w ten weekend. Jesteśmy gotowi, aby rozpocząć nowy sezon. Myślę, że to była najlepsza przedsezonowa kampania w mojej karierze. Odczucia są zdecydowanie pozytywne i nie mogę się doczekać, aż w piątek znowu będę na torze na pierwszych treningach wolnych”.

P3 – Michael Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati #21): „Jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy przez te dwa miesiące. Testy w Jerez i Portimao poszły dobrze, a celem tych dwóch dni na Phillip Island było potwierdzenie tych pozytywnych odczuć. Szczególnie dzisiaj wykonaliśmy dobrą robotę przed wyścigami weekendowymi i czuję się gotowy na rozpoczęcie sezonu”.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 1,568 sek