Home / WSBK / Checa i Badovini kierowcami Alstare Ducati Team

Checa i Badovini kierowcami Alstare Ducati Team

Team Ducati Alstare – tak brzmi oficjalna nazwa zespołu, który w pojawi się w przyszłorocznym cyklu zmagań World Superbike Championship. Jej zawodnikami, będą Carlos Checa oraz Ayrton Badovini, którzy dosiądą Ducati 1199 Panigale.

Dwuletnia umowa na starty w World Superbike Championship będzie obejmowała starty w sezonie 2013 i 2014, a zawarta została pomiędzy Ducati a belgijskim zespołem Alstare Team – znanym fanom WSBK ze współpracy z Suzuki.

Zespół Alstare, którego siedziba usytuowana jest w Alleur w Belgii, ma już duże doświadczenie w sportach motorowych i jest znana ze swojego profesjonalizmu. W połączeniu z Ducati, może pokusić się o zwycięstwa i triumf w końcowej klasyfikacji przyszłorocznej edycji mistrzostw. Nie będzie to debiut współpracy, ponieważ już w latach 1995 – 1997, Alstare i Ducati połączyły swoje siły, aby konkurować zarówno w serii Superbike jak i europejskiej i światowej serii Supersport.

Aby tak się stało, potrzebni są również doświadczeni kierowcy. Już od dawna było wiadomo, że jednym z nich będzie Mistrz Świata 2011Carlos Checa, natomiast pewnym zaskoczeniem, może być nazwisko drugiego kierowcy, którym okazał się Ayrton Badovini.

Zespół techniczny Alstare oraz zespół rozwoju Ducati Superbike, rozpoczną swoją współpracę już podczas przedsezonowych testów, które zaplanowano na torze Aragon w Hiszpanii w dniach 14-15 listopada i będą kontynuowanej w Jerez od 28-30 listopada.

„W Ducati, wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi i czujemy się pewnie po podpisaniu tego porozumienia.” powiedział Ernesto Marinelli, menedżer projektu Ducati Superbike i dodał: Profesjonalizm, pasja, sportowy charakter Francisa Batta i wszystkich jego pracowników, które określają standard w branży w zakresie urządzeń i organizacji, są istotnymi elementami dla naszych planów na przyszłość. Mamy wiele do zrobienia, i jestem pewien, że jesteśmy w stanie zrobić to w najlepszy możliwy sposób. ”

Po podpisaniu dwuletniej umowy z Ducati, Francis Batta powiedział: Przechodzi mnie prawdziwy dreszcz emocji w związku z faktem ponownego podpisania umowy z Ducati. Razem, byliśmy w przeszłości bardzo skuteczni, a Ducati jest dla mnie punktem odniesienia. Chcemy zmierzyć się z wyzwaniem, które jest bardzo stymulujące zarówno dla mnie, jak i dla mojego zespołu. Dołożymy wszelkich starań, aby być pewnym, że będzie to dobre przedsięwzięcie. „

AUTOR: migal

Komentarze: 1

  1. … a jednak Panigale… ciekawe jak to się będzie sprawdzało w wyścigach…:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,380 sek