Home / WSBK / Deszczowy debiut Bautisty na testach w Imoli

Deszczowy debiut Bautisty na testach w Imoli

Ekipa Ducati nie traci czasu i testuje na kolejnych torach, na których odbywają się rundy World Superbike. Po wizycie w Aragonii, teraz Alvaro Bautista i Chaz Davies pojawili się na jeden dzień na Imoli, gdzie za dwa tygodnie odbędzie się piąta runda sezonu. Testy były ważne dla Bautisty z dwóch powodów: Hiszpan nie zna tego toru z grand prix, a dodatkowo przez padający deszcz można było również przejechać się na deszczowym ogumieniu pierwszy raz w tym roku.

„To był pozytywny dzień, ponieważ miałem szansę potestować na Imoli – torze, na którym nigdy wcześniej nie byłem. Teraz mam trochę wytycznych przed weekendem wyścigowym, co jest najważniejszą sprawą.” – powiedział Alvaro Bautista.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Muszę powiedzieć, że mieliśmy szczęście, iż pod koniec testu pojawił się deszcz, bo pozwoliło mi to pojeździć w deszczu po raz pierwszy na tym motocyklu i na tych oponach. Jestem bardzo zadowolony, ponieważ zacząłem czuć się pewnie na tej maszynie również w takich warunkach. Tylko takich warunków jeszcze nie mieliśmy w tym roku.” – dodał lider klasyfikacji generalnej.

Po hiszpańskiej rundzie na Motorland Aragon, która „bije rekordy” w niskiej liczbie publiczności, na frekwencję na Imoli nie można narzekać: nawet na testach na trybunach zjawiło się wielu fanów Ducati, z którymi spotkali się Bautista i Davies.

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Bautista zdobędzie kolejny "hat-trick" na Imoli?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 1,346 sek