Home / Slider / Honda w końcu przechodzi na elektronikę Magneti Marelli

Honda w końcu przechodzi na elektronikę Magneti Marelli

Menedżer zespołu Red Bull Hondy – Kervin Bos – potwierdził, że jego ekipa w końcu zamieni oprogramowanie Coswortha na Magneti Marelli na resztę sezonu 2018 w World Superbike. Pierwsza okazja na użycie jej w wyścigach będzie już w ten weekend w Motorland Aragon w Hiszpanii.

WSBK wraca na europejski teren i w Aragonii odbędzie się trzecia runda w tym sezonie. Zespół Hondy odbył testy na torze Assen. Zeszłoroczny sezon Hondy w WSBK był kompletnie nieudany, wszystko to z powodu debiutu nowego motocykla, braku czasu na jego odpowiednie przygotowanie, i w końcu problemów z elektroniką Coswortha. Zmiana na włoskie oprogramowanie ma przynieść korzyści.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pierwotny plan był taki, że Honda skorzysta z elektroniki Magneti Marelli już w wyścigach w Australii i potem Tajlandii, jednak ostatecznie uznano, że zawodnicy nie czują się jeszcze z nią wystarczająco pewnie. Dopiero testy w Holandii pokazały, że ekipa, prowadzona przez Ten Kate Racing, jest gotowa.

Przypomnijmy, że Leon Camier świetnie spisywał się podczas ostatniej rundy w Tajlandii. Brytyjczyk dwukrotnie był bliski wywalczenia podium. Ostatecznie skończyło się na czwartej pozycji. Camier był też dwa razy szósty i raz siódmy. Wyraźnie słabiej spisuje się Jack Gagne. Co ciekawe, z elektroniki Magneti Marelli już wcześniej korzystał satelicki zespół Hondy, Triple M z PJ Jacobsenem w składzie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

Kto Twoim zdaniem zasłużył na miano Zawodnika Wyścigu?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,377 sek