Home / WSBK / Joan Lascorz komentatorem!

Joan Lascorz komentatorem!

Zapewne wielu fanów sportów motorowych, zastanawiało się, jaka przyszłość czeka byłego zawodnika Kawasaki Racing Team – Joana Lascroza. Wszyscy zapewne wiedzą, że po feralnym upadku – do którego doszło podczas testów na torze Imola w kwietniu ubiegłego roku, młody hiszpański kierowca został sparaliżowany.

Niestety, powrót tego utalentowanego kierowcy do World Superbike Championship jest praktycznie niemożliwy, a sam #17 w sierpniu ubiegłego roku powiedział: „Muszę głęboko przemyśleć swoje życie i znaleźć sposób zarobku dostosowany do mojej sytuacji, gdyż nie jest to łatwe. Będę musiał znaleźć sobie nowe cele, aby nadal cieszyć się życiem, ale na pewno nie z taką samą intensywnością, jak dotychczas. Czasami czuję wielki smutek z powodu tak szybkich zmian w moim życiu, a wszystko przez ten mur. Mam wiele myśli w głowie w związku z tym co się stało. Czasami myślę z optymizmem co przyniesie przyszłość.”

Teraz już wiadomo, że nowym celem w życiu Joana Lascorza będzie zawód komentatora technicznego serii World Superbike dla hiszpańskiej sieci RTVE, która właśnie podpisała trzyletni kontrakt z Dorną do transmisji mistrzostw.

Na stanowisku komentatorskim na obiekcie zasiądzie dziennikarz Marc Martin, oraz były kierowca Mistrzostw Świata SuperbikeRuben Xaus, natomiast Joan Lascorz będzie komentował ze studia telewizyjnego TVE w Sant Cugat.

Jestem podekscytowany możliwością bycia częścią tego projektu”powiedział Lascorz. Będę mógł nadal cieszyć się motocyklami, choć z innego punktu widzenia. Czasami wyścigi oglądane na żywo w TV są bardziej ekscytujące, ponieważ można odłożyć na bok presję, którą masz kiedy jesteś kierowcą.”

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,430 sek